| JUST_5375 a întrebat:

Ce parere aveti despre cremele anticelulitice?

4 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Cremele doar nu fac minuni, pentru a scapa de celulita e necesar sa ai o dieta sanatoasa, sa consumi multe fructe, sa eviti prajelile, mancarea tip fast food, dulciurile, sucurile acidulate si alcoolul. Sa faci zilnic miscare cel putin 20 min si sa folosesti o crema termogena care accelereaza circulatia sanguina astfel eliminandu-se toxinele superficiale si excesul de lichid din tesuturile adipoase. Eu folosesc http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/aloe-body-toning-kit si pierzi din centimetri la fiecare impachetare in plus dispare aspectul de coaja de portocale, iar daca ai si vergeturi le amelioreaza. Daca le combini atunci sigur vei avea rezultatul dorit.

| Bria_3344 a răspuns:

La mine a functionat bine si repede Elancyl, dar sunt sigura ca rezultatele difera de la o persoana la alta.

| anaservic a răspuns:

Inutile.

| Fluture14 a răspuns:

Nu sunt bune deloc. am incercat toate prostiile si niciuna nu a dat roade. cel mai bine este sa bei multa, multa apa. cum zice medicul 2litri/zi, si sa faci miscare. alt remediu impotriva celulitei nu este big grin