| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre epilare?
Mărturisesc că eu o fac pentru estetică, dar o fac cu un puternic regret, căci părul ne-a fost lăsat de natură cu un scop bine întemeiat.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Pe maini, piept si picioare n-am facut-o niciodata si nici nu se va intampla. Nici in cap de fapt, dar asta nu exclud complet. happy
Parerea mea, acum o sa ma refer la barbati, e ca, pe partile mentionate anterior, e ceva masculin si nicidecum urat.
Acum na, la parul pubian n-o sa fac referire.

Cat despre femei, ai vazut-o pe aia ce si-a pus poza cu mediul forestier pe picioare si a zis ca se simte libera? Nu face asta. happy

Si unghiile au un scop bine intemeiat, nu? Regreti cand le tai? Ce-ar fi sa nu si le taie nimeni?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Ești pletos? love struck

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu... sad
Nu m-am ras in cap niciodata, dar de tuns, m-am tuns. happy
Am fost pletos la 16 ani, timp de 2 ani. Trebuia sa vii mai repede.

| aXy99 a răspuns (pentru Plato):

Sa inteleg ca pe abdomen si spate te epilezi? Sau la axile ori in zona pubiana?
Interesanta logica. Daca tot ti se pare masculin parul, lasa-l pe tot, parul din anumite zone este mai masculin, iar altul din alte zone nu este? rolling on the floor

| Plato a răspuns (pentru aXy99):

Pe spate nu e nevoie.
E masculin unde am zis ca e masculin.
Daca vrei sa fii gay-ish finuț, problema ta, draguto.

| aXy99 a răspuns (pentru Plato):

"gay-ish". Mai nou asta inseamna sa fii gay? Sa te epilezi? Si tu faci acelasi lucru, dar in alte locuri, esti un ipocrit.

| Plato a răspuns (pentru aXy99):

Da, in alte locuri. Daca o faci pe maini, picioare si piept, esti gay-ish.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Nu are nicio legatura cu sexualitatea.

| aXy99 a răspuns (pentru Plato):

Ai la fel de multa logica precum o coaja de nuca.

| Emazio a răspuns (pentru Plato):

Nu iti dai seama cat de subiectiva e parerea ta. Pe langa ca esti ipocrit, nu te mai rade nene la oua, penis si subrat, du-te pe natural daca tot tu esti barbatul ala din stramosi.
Daca ai par pe spate si piept esti scarbos, nu barbat.

| Plato a răspuns (pentru Emazio):

Prietene, du-te cumpara-ti vaselina, in loc sa-mi scrii mie.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Femeile care nu se epileaza sa inteleg ca sunt barbati atunci?

| Dalmore a răspuns (pentru Plato):

Pt ce atata ura si frustrare?
Si eu te rog sa raspunzi la intrebarea lui pupperino

77 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te epila daca vrei sa scapi de fustangii. La femei e normal dar la baieti e ceva iesit din comun sa practice metoda aia

| RAY a răspuns:

Unde te epilezi?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Hai, măi. laughing Unde e necesar.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si intrebarea care este? ca este igienic ca si de ce facem baie?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dacă voua vi se pare bine din punct de vedere moral.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Moralitatea este o inventie umana, igiena este ceva ce cunoastem ca conteaza pentru sanatatea noastra ca si spalatul pe maini

| Amely21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred că nu e chiar asa de bine. si unii baieti chiar preferă dacă esti asa naturală, neepilata
Si eu pana sa am iubit am crezut că toti prefera epilate. Dar de cand sunt cu prietenul meu, el prefera mai mult așa, naturală.
Oricum, faci cum simți tuhappy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bagi multe intrebari demne de paginiortodoxe pe aici? In secolul asta, lumea se epileaza. Domnisoarele mai ales. Pentru ca parul ala avea un rol bine definit cand eram maimute. Acum nu il mai are.

| jeann a răspuns (pentru anonim_4396):

Parul la om e precum blana la animale. Oamenii poarta haine si nu mai au nevoie de blana.
Cu unele exceptii, oamenii au par pe cap pentru ca le sta mai frumos asa. Parul de pe restul corpului e inestetic(cel putin la sub-brat).
Imoral e sa furi, sa inseli, sa omori, etc.
Parul de pe corp nu are legatura cu moralitatea.

| Drimmero a răspuns:

E necesar in anumite zone, cu masina de tuns nu strica sa te mai aranjezi, eu sunt pro.

| relian a răspuns:

Ce parere? Una f buna, imi plac fetele care se epileaza.nu vorbesc asa puf epilare de par si mai ales stii tu unde laughing
Is barbat si ma epilez pe tot corpu laughing nu imi place sa am par, nu-s paros dar nici asa nu-mi place.
Inca ceva.Ai vazut modele cu par? Eu nu, nici barbati nici femei, bine nu ma refer la par pe cap laughing

| Freya1 a răspuns:

Una foarte buna.Ma bucur ca exista si ca nu arătăm toti ca si niste maimuțe.

| Frank51 a răspuns:

Ce avem noi aici, un user nou pus pe glume? Hm happy

| RainmakerX a răspuns:

O parere buna.
Parul de pe corp te-ar ajuta, chiar ar fi vital daca ai trai in natura sau intr-un mediu care nu ti-ar permite sa faci baie prea des.
Cum tu nu traiesti in padure, nu ai nevoie de el.

In caz ca te intrebi si eu il dau jos, ce e drept nu il epilez ci il iau la 0 cu un trimmer pentru corp. Imi place cum arata, e naspa sa arati ca o semi-maimuta care nici macar nu are par peste tot.

| Plato a răspuns (pentru RainmakerX):

Si sa arati gay-ish e naspa... sad

| Bondarel99 a răspuns (pentru Plato):

Tu ce varsta ai, Plato?

| Plato a răspuns (pentru Bondarel99):

Are relevanta pentru subiect? happy Ma dau pe 27 imediat.

| RainmakerX a răspuns (pentru Plato):

Si sa arati ca o semi-gorila e naspa.
Trebuia s-o fac mai demult dar am tinut cont de pareri de genul.
Se vad mai bine muschii, pari mai definit, arata mult mai curat.

Daca as fi fata as aprecia "efortul" (de cateva minute pe saptamana).

| Plato a răspuns (pentru RainmakerX):

Si eu as aprecia efortul, daca as fi lesbiana, ca as avea mai multe fete de unde sa aleg.
Daca as fi fata straight, as prefera la orice ora semi-gorila in defavoarea semi-barbatului.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Benjamin Button, tu ești? Parcă aveai 28 laughing.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

27 am, daca ti-am zis 28 am scris in graba.
Daca ar fi sa fur la cantar, as pune mai putin, nu mai mult. laughing
Daca-mi gasesc vreun fir alb o sa zic ca am 24, ca o sa ma folosesc de negare ca sa trec peste.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Chiar, am o curiozitate: Ce zici ca barbatii astia "cool" care se epileaza peste tot?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Mie nu-mi place părul pe nimeni sad.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Cred ca cu asta am dovedit ce-am avut de spus, nu?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Plato):

Nu stiu daca are relevanta, eram si eu curioasa laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru Plato):

E parerea ta si o respect. Biciclistii o fac mereu.
Nici sa faci fundite cu parul de pe picioare nu e normal laughing

| Plato a răspuns (pentru Bondarel99):

E in regula, deocamdata nu ma ascund cand vine vorba de varsta. laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Mie nu mi-ai dovedit nimic laughing.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Am dovedit ca baietii ce se rad nu sunt tocmai baieti. Din moment ce-ti plac tie, e clar pe unde sunt. laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

De ce? O dată cu părul le cade și organul?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Vezi că mie-mi place și de tine sad.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu nu cred ca organul genital te face barbat sau femeie, scuze. Poate doar biologic, dar noi vorbim de mai multe aici.
"Orice om" ii place de mine, ca eu-s un fel de Dalai Lama, nu ma pun. laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Tu crezi multe tâmpenii laughing. Nimic nou.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Mna, te cred si inteligenta, dar daca zici tu...

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Da, sigur laughing.

| Emazio a răspuns (pentru Plato):

Organul genital chiar te face femeie sau barbat, datorita implicatilor biologice pe care le manifesta asupra psihicului.

| Plato a răspuns (pentru Emazio):

Tu esti cam pe langa subiect, prietene...

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Nu exista lucruri specifice gay-lor.

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Prietene, inroseste-te unde vrei, nu-mi zice mie.
Rade-te bine si nu uita de vaselina.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Te rog sa explici legatura dintre epilare si sexualitate.

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Daca te razi pe maini/picioare/piept arati ca o femeie. Cui plac femeile? Barbatilor.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Daca parul te face pe tine sa arati ca un barbat, imi pare sincer rau pentru tine.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Ti se vad sanii daca te epilezi pe piept? Nu stiam ca e asa usor sa-ti schimbi sexul si orientarea sexuala in ziua de azi.

| Plato a răspuns (pentru pagliaci):

Nu-mi mai împărtăși toate frustrarile tale. Fă ce vrei, pe ce parte vrei.

| pagliaci a răspuns (pentru Plato):

Frustrarile sunt ale tale. Te porti ca un copil de 5 ani. Nu ai nicio logica si niciun argument viabil.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Plângi când te epilezi?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Epilează-te în continuare, doar nu vrei să arăți ca o maimuță.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o c. urva, clar daca te epilezi. Doar prostituatele fac asta, desfranatele.
Puritatea sta in parul de la fofoloanca.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Facem un miting contra epilare?!

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Eu voiam sa fac referire ca acum 200 300 de ani era considerat imoral ca femeie sa fii epilata/rasa acolo jos laughing cel putin

Nu mersi. Desi sunt sexy cele old-school laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o gluma...
Sau tu nu ai nici un fir de par rătăcit pe nicăieri?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Eu credeam ca vrei sa te dai la mine.,
Am inca prea multe in unele locuri. Le dau jos doar la ocazii.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm... oare are rost să-ți fac avansuri? Să-ți ofer acea 'ocazie' de a te epila? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Cum sa nu imi iau inca parul cu ceara inca ma si pensez mai ceva ca tipa care a pus intrebarea doar pentru tine laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți recomand niște ulei, de preferat de cocos sau măsline. Hidratează pielea și te face sa strălucești mai ceva ca un diamant. Asa o sa atragi toate privirile.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Asta e cea mai buna reclama care am vazut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu o fac, cu si mai mare regret.

| PumpkinDoll a răspuns:

Pai si n-o mai face daca regreti

| christine99 a răspuns:

Eu ma epilez din motive de igiena, dar ma deranjeaza femeile care pretind ca ele nu ar avea deloc par de la mama natura, toate avem par corporal, nu e nimic socant. Si de ce mai exista frustrati ca barbatii se epileaza? In opinea mea (si a multor alte femei) un barbat cu mult par pe piept sau pe spate e scarbos.

| pagliaci a răspuns (pentru christine99):

Pentru ca parul e singurul lucru care ii face pe unii sa se simta barbati. Fiecare cu cat poate.

| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Dacă te speli regulat, ai o igienă măcar decentă, nu ai de ce să-ți faci probleme cu epilarea, ești fată. Știu, trăim într-o lume în care Conquita Wurst este mult mai populară decât FEMEI. Așadar, multe se epilează jos că nah au văzut in filme deochiate sau asa le-au spus alte fete din anturaje despre care nici nu vreau să vorbesc. Fă cum te simți tu bine, e corpul tău dar nu-ți bate joc de el, este unul din multele cadouri de la Dumnezeu.

| Emazio a răspuns:

Acum ca avem haine tot mai bune care sa ne protejeze, si medii climatizate corespunzator nu mai avem nevoie de parul de la natura, avem si 5 degete la picior si in viitor o sa ramanem cu 4, am avut si coada si acum nu mai avem, aveam si 2 perechi de pleoape si nu mai avem etc, evoluam si nu mai avem de acel par de la natura.
De ce ar fi imoral sa te epilezi? Dupa moralitatea invocata de tine, cea crestina, multe lucruri nu avem voie sa facem, dar bine ca evoluam. Si natura nu "ne-a lasat" nimic, am evoluat parul pe corp pentru ca aveam nevoie de el, acum nu mai avem nevoie.

Insa cred ca la barbati mai mult decat inghinalul, pe spate si pe piept nu ar trebui mai mult.

| Nyarlathotep a răspuns:

Daca vrei sa fi maimuta, lasa-ti parul sa creasca nestingherit happy

| pagliaci a răspuns:

O parere buna.

| Mariuss1995 a răspuns:

Suntem în 2019 avem haine căldură în casă deci te poți epila că părul de pe corp era să ne țină cald. bine era și mai mare și des acum nu stiu câți ani când nu era civilizatie