| AncutssaM a întrebat:

Ce parere aveti despre extensiile din par sintetic de la Divisima firma Biancai Dragusanu?

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

O parere foarte proasta.
Un caz concret:
O ospatara ducea ceva flambat pe tava ( avea extensii sintetice ) si din neatentie a luat foc, realizezi cu ce rapiditate a ajuns flacara pe scal si pe fata ei?
A ajuns sa fie cu o cicatrice vizibila pe obraz toata viata. sad

Răspuns utilizator avertizat
| danceisme a răspuns:

Buna!
Eu nu recomand extensiile.Mai bine iti lasi parul sa creasca si folosesti masti de par si ulei de ricin pentru a avea parul lung si sanatos.Am purtat si eu extensii o luna, dar datorita lor, parul tau nu mai creste sanatos si se subtiaza firul de par. Spar ca te-am ajutat!wave

| Annya206 a răspuns:

Sincer nu recomand extensiile pentru ca in timp iti distrug parul. Daca ai nevoie pentru.un eveniment apeleaza la extensiile cu clips. Totusi daca vrei neaparat extensii foloseste-le pe cele din par natural si apeleaza la un salom specializat si de incredere.

| Paoo a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar sfatul meu ar fi sa renunti la ideea de extensii.