| jj7700 a întrebat:

Ce părere aveți despre fetele care poartă slip tanga la plajă? Nu mă refer la slipii aceia cheeky care acoperă parțial fundul, ci la cei tanga/cu ață care lasă fundul complet decopetit.

Am văzut la mare recent că tot mai multe poartă costume de baie cu slipi tanga. Prietenilor mei li se par ok și zic că sunt eu mai pudic că zic că sunt un pic de prost gust în unele cazuri. Am întrebat și câteva prietene de-ale mele și au zis că așa e moda acum și e perfect normal să porți tanga daca ai un corp cât de cât tonifiat. Una a zis că atât timp cât acoperă păsărica, restul nu conteaza și e perfect ok să porți ce vrei.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am cum sa imi formez o parere despre o persoana doar pentru ca poarta tanga, face topless sau merge la nudisti. Poti sa faci oricare din lucrurile mentionate chiar daca nu ai corpul tonifiat, ai celulita, sanii pana la genunchi, vergeturi, colacei etc. pentru ca este perfect normal sa fim diferiti.
Mi se pare trist ca sunt persoane care se rusineaza de corpul lor si al altora sau care pot vedea un corp gol doar intr-un mod sexual.
Da, este mult mai elegant un costum dintr-o singura piesa, cu slip bikini si eventual diferite decupaje decente dar nu asta e ideea cand mergi la plaja.

32 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu le ajung banii pentru mai mult material de costum de baie.
Daca economia mondiala tot scade, la moda va fi nudismul complet, eventual cu costum de baie pictat/tatuat pe piele.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bai, daca se considera ca e la moda nu e neaparat si ok. Adica nah, imi place sa privesc asa ceva, dar nu as purta neam. Bine, nu sunt fata, dar sunt si destui pampalai care poarta ate de-alea in c*r...

| Sofer a răspuns:

Total pro. Sa se vadă curul frumos.

| gabicoo a răspuns:

Pe vremuri trăgeai șnuru ca să vezi curu!
Acum tragi curu ca să vezi șnuru!
winking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Problemele virginilor în 2020.

| mentholinks a răspuns:

Pai ce mai zici de plajele de nudisti?! Fiecare stabileste pentru el ce e normal sau nu.

| jj7700 explică (pentru mentholinks):

Plajele de nudisti sunt altceva. Acolo se cuvine clar sa nu porti nimic. Eu intreb daca e de prost gust tanga la plaje normale, non-nud.

| Furnicuta000 a răspuns:

Fiecare poarta ce vrea dar eu una nu m-as simti confortabil sa port pentru ca ar fi multi ochi atintiti asupra mea. Fete alea cauta doar atentie

| jj7700 explică (pentru Furnicuta000):

Am intrebat o prietena de ce poarta si a zis ca e mai comod cu tanga, ca nu ramane cu fundul ud dupa inot. Se poate sa fie din motive practice cum zice ea, sau e doar de atentie. Asa mai am si o cunostinta (fata) care face volei de plaja si la fel zice ca aia tanga sunt mai comozi cand faci sport, ca nu iti intra nisip in slip la fund.

| JicaContra a răspuns:

Mie nu imi plac tatuajele si piercing-urile
fetele alea au placerea de a aprinde barbatii dupa ele
iar tie nu iti place asta
deci fiecare cu fetish-ul lui

| Alverto a răspuns:

Să nu vă temeți data viitoare când vine un mini Colo pe acolowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca și cum ai purta masca sub nas. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slipii tanga mi se par vulgari si de prost gust. O fata cu corpul tonifiat arata la fel de vulgar in tanga ca si una cu corpul mai putin tonifiat. Daca o fata are corp frumos nu inseamna ca trebuie neaparat sa poarte tanga, deoarece un corp frumos se vede si prin haine.
Si nu inteleg de cand a devenit normal
sa umblii in public in fundul gol... pentru mine, fundul e tot o zona intima, si mi se pare firesc sa il acopar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că îi poartă şi ca să fie sexy dar şi ca să se bronzeze bine pe tot fundul.

| jj7700 explică (pentru anonim_4396):

Am prietene care zic ca e mai comod cu tanga. Una ca i se usuca slipul mult mai repede dupa inot si alta joaca volei de plaja si zice ca cu tanga nu ii mai ramane nisip intre slip si fund. Sa inteleg ca e si un avantaj in materie de confort slipul tanga?

| LoredanaBa a răspuns (pentru jj7700):

Sunt mult mai comozi, personal port tanga. Te bronzezi mult mai bine etc

| jj7700 explică (pentru LoredanaBa):

Fain. Deci ii porti din comoditate mai mult, nu ca sa atragi atentia cum zic unii? Bine, la cat tanga am vazut acum la mare nu cred ca mai atrage nimeni atata atentie cu ei.

| LoredanaBa a răspuns (pentru jj7700):

Da, sunt mai comozi si te bronzezi mai bine.

| jj7700 explică (pentru LoredanaBa):

Ti se pare ca e vreo diferenta intre tanga si normali ca perceptie a oamenilor? Mai precis, te simti in vreun fel anume in ochii altora pentru ca porti tanga? Am intebat o prietena si a zis ca nu, ca tanga sau normali tot aia sunt pe plaja, e ca si cum ai dezbate slipi monocolori sau cu buline, e doar de preferinta personala. Vad totusi ca unii pe aici zic ca tanga sunt indecenti.

| Michaeel a răspuns:

Oamenii fac orice pentru atenție. Mi se pare de prost gust, indiferent ca e costum de baie, costumul de baie clasic îți acoperă părțile intime, dar mai nou a început sa fie normal sa îți arăți fundul si ***. Dacă unele se sexualizeaza e treaba lor, și se mira ca sunt văzute ca inferioare bărbaților. Orice femeie care se îmbracă adecvat și are bun simt are tot respectul meu.

| jj7700 explică (pentru Michaeel):

Am auzit si alte doua argumente pro tanga pana acum. Primul ca aparent se usuca mai rapid slipul dupa inot, ca nu mai ai material ud pe fund, deci daca te asezi pe sezlong sau la terasa dupa o baie nu mai uzi scaunul. Al doilea de la o prietena care joca volei si care a zis ca a trecut la tanga pentru ca aia normalii prindeau nisip intre fund si slip si o deranjau. E lipsa de respect in cazul asta sau se poate spune ca exista motive practice pentru care e adecvat sa porti tanga?

| Michaeel a răspuns (pentru jj7700):

Costumul de baie e făcut dintr-un material special care absoarbe apa și nu te face sa te simți ca și cum ai purta ceva ud. Faptul ca nu îți lasă nisip nu este o scuza sa te îmbraci ca ultima pr*stituata, nici asa nu se cuvine sa zic ca și alea se îmbracă mai decent. Nu este scuza pentru asa ceva, sunt doar niște tarance care vor atenție. Pentru tineret normal ca este ok sa te îmbraci ca o curva, alea se uita numai la tipe pe Instagram care își arata fesele și *** in fiecare postare, dar o femeie cu minte și care se respecta nu va purta niciodată lucruri indecente.

| Iulian03 a răspuns (pentru Michaeel):

Am vazut si femei in toata firea, 40-45 de ani, purtând asa ceva pe plaja

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Am citit răspunsurile celorlalți membrii TPU și am observat că părerile sunt împărțite.
Eu sunt de părere că fiecare face ceea ce îi place și nimeni nu poate să schimbe asta. Nu mai e nimic de spus.
Numai bine!

| ValentinGabi a răspuns:

Am o părerea foarte bună să le de-a dumnezeu sănătate la acele fete că își mai clătesc si băieți ochii!
Si dacă ai o corp frumos poartă si tu nu fă ce simți

| CataCatalin994 a răspuns:

Logodnica numai d-aia poarta la plaja si nu ma intereseaza. Mi-e whatever, nici macar nu observ.

| jj7700 explică (pentru CataCatalin994):

A zis de ce poarta? Am si eu prietena care numai tanga porta si spune ca e din cauza ca sunt mai comozi. Aia normalii se usuca prea greu dupa inot si nu ii place sa aiba fundul ud, aparent.

| CataCatalin994 a răspuns (pentru jj7700):

Are corpul lucrat la sala si o coapsa tatuata, ii place sa se vada ambele. Plus ca vrea sa se bronzeze mai ok, fara urme "de chilot". Ea e mai libertina asa cu hainele si in viata de zi cu zi, numai decoltee largi, fuste foarte scurte, short shorts si asa mai departe. De aia sunt obisnuit si nu mai observ.

| Iulian03 a răspuns (pentru CataCatalin994):

Si mama mea vitregă la fel poarta...

| TheBlueToothOfDracula a răspuns:

De ce folosesc costum de baie dacă vor să-și arate părțile intime? Să se ducă la nudiști!
Fiecare are părerea lui, așa că mai bine exprimă-te și tu și să nu ne certăm. Ok?hee hee

| jj7700 explică (pentru TheBlueToothOfDracula):

Am auzit doua parereri de la doua cunostinte de sex feminin. Una zice ca e mai comod dupa inot ca nu ii atarna slipul ud si alta joaca volei de plaja si spune ca se simte mai bine in tanga pe teren ca nu mai are unde sa ii intre nisip intre slip si fund. Acum nu stiu ce sa zic. Or avea dreptate sau e doar abureala sa-si arate fundul?

| TheBlueToothOfDracula a răspuns (pentru jj7700):

Nisipul tot intră, cred.