| Camper123 a întrebat:

Ce parere aveti despre ochelarii de soare la scoala?

8 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Daca e soarele puternic ii porti purta linistit in curte, in pauze, dar nu si in clasa.Nu cred ca te-ar lasa profesorii sa stai cu ochelari de soare in clasa...sincer,mi se pare putin ridicol(e doar parerea mea).Nu vad vreun copil din scoala mea sa poarte ochelari de soare la scoala, nici macar in pauze.Ar trebui sa faci ce vrei, nu sa te iei dupa parerea celorlalti.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Un accesoriu inutil la școală. Poti să traiesti si fără ei.

| AlexDFY a răspuns:

Pentru cocalari.

| NAT0 a răspuns:

Cine are mai multă valoare? Cel cu o pereche de o ohelari? sau cel cu 3 perechi de ochelari? Una la ochi, una la gât şi alta la pantaloni.
https://www.youtube.com/watch?v=sEyI0rhIidg
Oricum, din moment ce îţi pasă de părerile noastre, prezinţi o nesigurare şi nu are de ce să-ţi pese dacă arăţi frumos cu ei sau mai puţin atractiv. muscă.:))

| Dumbi a răspuns:

Cum a spus si NAT0, o pereche la ochi, una la gat si una la pantaloni. O scapa in cap, intoarsa, dar sa fie putin pe cap, sa nu strice freza, una la pantaloni in partea cealalta. Niste pantaloni care atarna de zici ca ai facut pe tine. Si un tricou, de preferabil alb, si scris negru cu un citat in engleza si esti pe BINESS.
Nu am nimic cu ochelarii de soare la scoala, daca nu ii porti in scoala sunt ok.

| Skippy223 a răspuns:

Ochelarii de soare sunt pentru a-ti proteja ochii impotriva soarelui. Ca sunt considerati un item pentru "fashion" e partea a doua.

Nu vad care e problema, atata timp cat nu se poarta si in interior.

| Maelis a răspuns:

Eu personal port foarte des ochelarii pe cap atunci când nu este soare afară sau sunt undeva în interior pentru simplul motiv ca îmi țin parul și sunt ușor de asortat. De asemenea este practic atunci când ies afară. Nu trebuie sa uitam ca ochelarii au fost făcuți pentru ați proteja ochii de razele soarelui nu ca sa îti strici vederea purtându-i în interior. Totuși rămâne la latitudinea fiecaruia, totuși este adevărat ca 7 perechi de ochelari sunt de prost gust.

| V1P3RUL a răspuns:

Daca e soare tare afara si ieși în curte da. Dar dacă poți in clasa o pereche pe ochi, una pe cap, una pe pantaloni, sincer vei arata că un cocalar. Scuzați expresia. Daca îi porți sa te protejezi de soare atunci e in regula