| somebooody a întrebat:

Ce parere aveti despre piercing-ul in buric?

6 răspunsuri:
| Anailyn a răspuns:

Depinde de caracterul fiecarui, da foarte bine la plaja, adica acorda o nota in plus costumului de baie, dar acum depinde ce costum ai, sau vara in general, la haine care iti descopera buricul, dar ATENTIE! Trebuie sa ai talia foarte bine lucrata, grasimea din jurul buricului trebuie sa dispara, deoarece ideea de percing in buric a fost concepta pentru femeile slabe. In rest e ok. Iarna nu este prea fabulor pentru ca este ascuns de haine. Deci poti avea vara unul care iesi in evidenta cu el si iarna unul mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porno si de prost gust.

| ceaiuldetei a răspuns:

Sau poți să nu ai deloc. Chestia asta cu datul găurilor inutil în corp, e aiurea, mai ales dacă nu e vorba de cercei.

O folosesc persoanele care vor să iasă în evidență, prin altceva, în afara inteligenței, frumuseții naturale și așa mai departe. Nu te lua după toată lumea și dacă nu ești sigur/sigură că vrei, nu trebuie să o faci doar pentru că au și alții și vrei și tu să fii ca ei, că dă bine și e la modă.

Părerile sunt împărțite, însă alegerea îți aparține. Tu știi cel mai bine ce vrei și cu ce te simți bine.

Dacă vrei să îți faci, iarna vei avea probleme, din cauza temperaturii reci. E la fel de valabil și pentru cercei (dacă porți în ureche mai mult de două-trei găuri și exagerezi și ai vreo cinci, de exemplu).

Cred că poți ieși în evidență și altfel, dar acum, rămâne să crezi tu asta, nu eu.

Indiferent de ce decizi, important e să nu îți pară rău (e valabil pentru orice, nu doar găuri pe nu știu unde sau tatuaje sau vopsit părul în culori foarte vesele). Succes.

| FaraSareDoi a răspuns:

Mie nu prea îmi plac persoanele cu pierce în buric sau în nas. happy

| Capriciu a răspuns:

In general urasc piercing-ul, eu cred ca mult mai bine aratam cu toti si fara piercing asa cu msuntem noi sa stii ca cu cit mai simplu cu atit mai bine si frumos.Pa!

| pagetoc a răspuns:

Cineva a emis un raspuns la acest tip de chestii, pe care Lady Gaga daca o luam ca exemplu o indeplineste perfect. Cand un om poate sa emane cu creierul lui inteligenta, intelepciune si cunoastere sau cunostinte, nu are nevoie sa iasa in evidenta cu altceva.
Asta ar fi o idee privita mai de sus in sensul diplomatic, matur, etc. Tot de acolo daca privesti o fata cu piercing sau un baiat cu cercel, poti sa spui ca e specific varstei si e in regula, daca e temporar. Important e sa emani cunoastere, intelepciune si sa fii om bun, apoi iti poti pune 20 de piercing-uri caci nu conteaza. Parerea mea happy