| Poxinette47 a întrebat:

Ce parere aveti despre piercing-ul in limba?

Răspuns Câştigător
| missunderstood a răspuns:

Ba e foarte ok piercingul in limba. Infectie?! Pai da, faci, in cazul in care in care nu ai nici macar o farama de neuron care sa te faca sa respecti cateva reguli simple, cum ar fi: spalatul dintilor(da, al dintilor si implicit al cavitatii bucale), utilizarea apei de gura sau a unei solutii saline facute in casa pur si simplu din apa si sare tongue si desigur evitarea consumului de lactate in primele 2 saptamani de la punerea pierce-ului, fiindca lactatele contin anumite bacterii care ajuta la fermentarea produselor si in contact cu "rana" poate produce o infectie. DAR, daca sunt respectate astea cateva conditii, e mai mult decat ok pierce-ul in limba happy
Aaaa, uitam ceva la fel de important ca si igiena, nu va lasati pe mana prietenilor sau a cunostintelor, decat daca folosesc manusi chirurgicale noi, ace noi s.a.m.d, insa de preferat este sa mergeti la un salon. happy

11 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu prea buna,
acum, daca iti place...trebuie sa te gandesti si la partea estetica si la partea cu infectia
mie una, am vazut persoane, si nu mi-a placut cum arata.
mai ales ca acea persoana, se imbolnavise brusc dupa, nu stiu ce legatura are o raceala cu piercingul darthinking
eu una sunt contra.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mi se pare chiar dezgustator. Marog, acum e alegerea fiecaruia, dar gandeste-te bine inainte...

Răspuns utilizator avertizat
| Cigαяєttє a răspuns:

Dacă doreşti să-ţi dai pierce în limbă trebuie să iei în calcul şi riscurile care vin odată cu el.
Trebuie să ai foarte mare grijă, să nu se infecteze.
Părerea mea este să te gândeşti de 2 ori dacă vrei să-ţi dai pierce sau nu, pentru că după aceea poţi regreta, însă alegerea îţi apartine, baftă!

| wforweirdo a răspuns:

Nu prea am nicio parere, arata misto la unele persoane.

| Lora1 a răspuns:

Mhhh worried pai sun faine dar daca ar trebui sa il faci am auzit ca te doare limba cam o luna si nu vei putea manca orice doar ceva mai lichid ca laptele sau iaurt

| Rony23 a răspuns:

Daca esti fata probabil ca prietenul tau va fi mai "implinit"

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Imi place cum arata dar cred ca e naspa sa mananci. Pe mine m-ar deranja din cauza asta.

| ArinaWolf a răspuns:

Arata bine dar nu e tocmai ok....in primul rand exista riscul sa faci o infectie urata si am auzit de la ai multe persoane ca nu mai simti gustul(mancarii etc) la fel de puternic.
adevarul e ca acea gaura in limba "ucide" din acei mici perisori care se ocupa de gust.

| missunderstood a răspuns (pentru ArinaWolf):

Ba e foarte ok piercingul in limba. Infectie?! Pai da, faci, in cazul in care in care nu ai nici macar o farama de neuron care sa te faca sa respecti cateva reguli simple, cum ar fi: spalatul dintilor(da, al dintilor si implicit al cavitatii bucale), utilizarea apei de gura sau a unei solutii saline facute in casa pur si simplu din apa si sare tongue si desigur evitarea consumului de lactate in primele 2 saptamani de la punerea pierce-ului, fiindca lactatele contin anumite bacterii care ajuta la fermentarea produselor si in contact cu "rana" poate produce o infectie. DAR, daca sunt respectate astea cateva conditii, e mai mult decat ok pierce-ul in limba happy
Aaaa, uitam ceva la fel de important ca si igiena, nu va lasati pe mana prietenilor sau a cunostintelor, decat daca folosesc manusi chirurgicale noi, ace noi s.a.m.d, insa de preferat este sa mergeti la un salon. happy

| Wooky a răspuns:

Nu imi plac, mi se par chiar aiurea. Am auzit ca exista riscul sa nu mai poti simti anumite gusturi (dulce, acru, etc.)

| nemaipomenita800 a răspuns:

Eu am piercing in limba, sa-ti spun sincer prima perioada iti va fi putin incomod, poate va aparea o mica infectie cum mi-a aparut si mie dar mai tirziu va fi totul bine...prietenul meu este chiar multumit ca am piercing