| whatisthis19 a întrebat:

Ce parere aveti despre piercing-uri?
Merita? Doare?

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce parere aveti despre piercing-uri? Proastă.
merita? Nu,
doare? Da.

| StrongHeart a răspuns:

Piercinguri la nas sau in buric mi se par cam aiurea,sub sau pe limba nu arata rau, parerea mea.
Exista o stigma asociata cu piercinguri, cercei in ureche, tatuaje, dar daca pe tine te reprezinta nu vad de ce nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piercing-urile nu mai sunt demult la moda.

| Reghqen a răspuns (pentru anonim_4396):

Când a fost la modă să găurești corpul? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Reghqen):

Mereu au existat oameni care și-au găurit corpul din motive ritualice sau de moda.

| Reghqen a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, aveau o modalitate cam ciudată pentru a demonstra valoarea și puterea persoanelor. În fine, m-am răzgândit gata, fiecare persoană e liberă să facă ce vrea, de ceea ce sunt sigur este ca nu ma voi schimba niciodată adaugându-mi prostiile astea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am
Parerea mea e ca sunt nefolositoare, si periculoase
Eu zic ca nu merita sa iti faci, poti sa iei o infectie(depinde unde la ce salon le pui) sau pot fi inconfortabile, si dureroase in anumite conditii
Eu ti as sugera sa nu iti pui, mai bine cu banii le care i ai da pentru asta ti ai lua ceva folositor: ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, merită! Aduc noroc în dragoste, pe plan profesional și te protejează de cele rele. De asemenea, s-a făcut un studiu care arată că toate 97% dintre femei sunt mai atrase de persoanele care își pun pierce-uri și flash-uri.

Îți super recomand și flash-uri, ca să-ți faci mai multe orificii. Nu se știe când o să ai nevoie de mai multe laughing

Totuși, ce vrei sa promovezi cu pierce-ul? Nu, nu e dureros. Sincer, părerea mea e că arată oribil atât la fete cât și la băieți. Prefer un tatuaj vizibil decât pierce-uri, și asta ar trebui să arate cât de grav îmi displac?

| DeathOfDreams a răspuns:

Îmi plac mult, am două și aș vrea să mai îmi fac încă ceva.

Dacă merită? Depinde.
Dacă ți-l faci doar că ai impresia că ar da bine, nu, nu merită.

Dacă îți dorești unul? Cu siguranță. Dar făcut la salon, într-un mediu steril și safe.

| brokxy a răspuns:

Doar o viață ai. Merită sa asculți de ce cred alții că nu ar trebui să îți faci piercing sau merită să incerci tot ceea ce îți place si sa te bucuri de viață? Plus este o gaură foarte mică deci dacă nu mai vrei să porți după piercing nici nu se va observa că ai purtat.

| Anonima163333 a răspuns:

Cred ca doare si nu mi se par cine stie ce.

Nu merita.

| Reghqen a răspuns:

Sunt oribile, mi se pare ceva foarte frustrant faptul ca cineva își găurește propriul corp, pe lângă faptul ca nu văd rostul întroducerii la aceste piercinguri în corp, singura explicație este ca vede cineva unu ca are gata vrea să-și facă, apoi prietenii îl vede pe cel care și-a pus piercing și gata, vor și ei. Toate astea doar pentru a fi mai acceptate în societate, pentru ca se simt inferioare față de cei care au și vor și ei. Ma încurajează totuși faptul ca încă mai sunt persoane care nu poartă așa ceva, care nu au nevoie de așa ceva iar ceea ce au ajuns au ajuns cu voință!
Merita? Nu
Doare? Cred ca da laughing

| alexiapacifista a răspuns (pentru Reghqen):

In primul rand cam toate persoanele(de fapt fetele)isi "gauresc propriul corp" cand sunt bebelusi...si nu,faza cu "ca vede la altul"nu este singura explicație, poate pur si simplu persoanele care vor un piercing sunt mai libere si isi doresc sa se exprime intr-un fel, cum unele fete aleg machiajul, genele false si unghiile ca sa arate mai bine, altele preferă piercing-urile, tatuajele etc.si pana la urma, cam toate acțiunile pe care le face un om sunt probabil pentru a se integra in societate.
si la final, crede-ma ca faza cu "apoi prietenii îl vede pe cel care și-a pus piercing și gata, vor și ei" nu e adevarata chiar deloc happy eu am piercing-uri si niciun prieten de-al meu nu are si nici nu isi dorește laughing

| DeeaCarmen a răspuns:

Mie nu mi-a placut niciodata ideea.
Depinde unde il faci. Cunosc pe cineva care a facut in limba si acolo cred ca e cam au

| Necula_Ioana_2003 a răspuns:

Nu in ***

| alexiapacifista a răspuns:

Ador piercing-urile happy
dupa parerea mea, atata timp cat iti dorești unul merita, nu sa iti faci piercing ca si-au facut si prietenii. durerea depinde de locul in care ti-l faci, dar pe moment nu prea te doare, deoarece este o procedura rapida, in schimb pot aparea dureri și infecții daca nu iti îngrijești piercing-ul in perioada de vindecare.

| Holladragilor a răspuns:

Ideea este unde vrei să ți le faci, in ureche nu doare, sau cel puțin pe mine nu m-a durut și mi l-am făcut singură. Recomand sa te gândești sigur dacă vrei să îți faci pierce sau nu. Unele gauri nu se vad, asta daca vrei sa le ascunzi sau ceva, dar sunt dureroase și dacă nu le faci la cineva care știe, te alegi cu niste infecții groaznice (septum, cartilaj).