| hgfdsa a întrebat:

Ce parere aveti despre tampoanele interne? sunteti pro sau contra?

9 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Sunt de comun acord cu ele atunci cand sunt necesare neaparat,adica la mare sau o iesire undeva, dar nu sa facem exces de ele atunci cand stam acasa sau mergem la scoala, lucru unde un absorbant e mult mai bun din punctul de vedere al sanatatii.Iti imaginezi ca un o.b murdar stand mai mult decat trebuie in uterul tau nu va fi foarte ok.

| Psihiatra a răspuns:

Pro in situatii "de urgenta". sunt utile de multe ori, dar sunt contra folosirii lor in exces. Absorbantele sunt mult mai igienice si mai sigure.De la tampoane poti faace infestii urate

| IateyourCookie a răspuns:

CONTRA. nu sunt bune...mai bine de ex. ma lipsesc de o zi la plaja decat sa fac infectie vaginala...happy

| Ronnix a răspuns:

Nu-i chiar domeniul meu... dar cred ca la faza asta voi fii neutru. laughing

| unknow a răspuns:

Mai depinde; din cauza lor poti face o infectzie sa shty! e mult mai sigur ca bsorbantewinking daca it iiei absorbante subtiri si bunewinking e mai ok. dek un tampon intern care daca sta acolo inbibat ca menstruatzie 2 ore iti irita vaginul happy, acum depinde si dupa constructia fiecarei fetewinkinghappy

| bingbang_2202 a răspuns:

La mare cosider ca sunt absolut necesare.In rest nuoh go on

| Alecsa11 a răspuns:

Pro, clar. Sunt mult mai comode si mai igienice din punctul meu de vedere. Eu le schimb la 2-3 ore, in functie de fluxul menstruatiei si ma simt mult mai ok decat cu absorbante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro

| Anonim86fsg a răspuns:

Contra