| Miruna19miru a întrebat:

Ce păreri aveți de firma Farmasi? Cineva mi-a propus sa ma înscriu si sa lucrez pentru aceasta firma.

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ești elevă de liceu sau studentă cu extrem de puțin timp liber și nevoie de bani, merită, altfel, pierdere de timp

| doctorandus a răspuns:

*Toate* MLM-urile sunt paguboase. Si nu, nu vei fi angajata.

| fluturas11 a răspuns (pentru doctorandus):

De ce crezi asta? Ai activat vreodată în vreun MLM? Sau o spui pentru că tu nu vrei să încerci sau ai avut o altă experiență?

| doctorandus a răspuns (pentru fluturas11):

Nu, dupa cum am dat sursa mai sus, eu nu intru la categoria "mooches" pe care-i racoleaza MLM-urile.

Am avut si eu o firma in Olanda, din care am invatat ca eu nu sunt facut sa fac afaceri. Nu, nu a dat faliment, pur si simplu am radiat-o.

| doctorandus a răspuns:

Daca te inscrii intr-un MLM iti vei pierde prietenii, cunoscutii te vor evita, etc.

| Frank51 a răspuns:

Daca esti disperat si te-au respins 30 de companii, atunci merita sa mergi acolo.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ideea cu aceste MLM uri e ca daca vrei sa iti iasa comision bun trebuie sa faci rost de multi clienti, sa faci lumea sa cumpere. Unii reusesc, altii nu

| doctorandus a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ai mai vazut tu MLM-uri care vand produse?

In principiu distribuitorii MLM racoleaza alti distribuitori de MLM si tot asa, daca ii intrebi daca pot sa-ti vanda produse fara sa devii distribuitor s-ar putea sa ai o surpriza.

| fluturas11 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu este adevărat, eu fac parte dintr-un MLM și poți achiziționa produse și fără să fii înscris.

| fluturas11 a răspuns (pentru doctorandus):

Și da, sunt MLM ce vând produse, nu numai recrutează persoane. Compania unde eu activez este destul de bună, depinde de tine dacă vrei să îți atingi niște obiective personale și să depui efort. Nu te ține nimeni cu forța!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici sunt cateva pareri (foarte putine ce-i drept) despre Farmasi :
https://www.undelucram.ro/......ucru-55513

Daca esti la inceput de drum, poti incerca orice job.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Farmasi nu e job, nu accepta niciun angajat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Nici nu am spus ca ar fi. Corect nu e job, este o firma.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

O firma care nu ofera joburi pentru ca e MLM.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Posibil, nu te contrazic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Multumesc, dar nu era nevoie.

| xXVranceaXx a răspuns:

Farmasi cică oferă salarii mici. Abia dacă îți dau bonuri de masă
Oricum ce văd în comentarii, lumea tot scrie de MLM fiind rău pentru viața ta socială, așa că, nu.

| fluturas11 a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Nu este rău pentru viața socială. MLM-ul, nu are nici o treabă cu ceea ce gandește fiecare, dacă oamenii se îndepărtează sau te șterg de la prieteni etc nu e problema ta ci a lor! Depinde de tine dacă te lași influențat/ă de astfel de persoane. Nu poți să nu îți aduci o schimbare în viața ta sau să faci ceea ce îți place pentru faptul că alții stau în zona lor de confort și pe lângă te dau la o parte.

| Rihanna20B a răspuns:

Recomand

| butecristi9 a răspuns:

Am comandat produse la farmasi și mi au fost trimise în 5 zile lucrătoare și frumoși de la fun curier trebuiau să îmi aducă coletul vineri și mi l au adus după alte 3zile și am dat retur produselor și îmi trimit notificare că nu m ai pot plati produsele numai cu card.