| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Ce parfum stiti care isi mentine mirosul mai mult timp?
Eu am folosit parfumuri si de 150 de lei si tot nu isi mentin mirosul.straight face Iar cand trec pe langa unele pe strada, se simte foarte bine mirosul parfumurilor lor.
Ce parfumuri ( de preferat de la avon ca se gaseste in fiecare oras) care isi pastreaza mirosul stiti?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna. Eu folosesc Today si In Bloom, sunt preferatele mele. Sunt mai scumpe insa le ador! Imi plac atat mirosurile lor cat si faptul ca se "mentin". Simt cum miros a parfum si dupa ce fac dus, crede-ma. Sunt foarte multumita.
Iar din cele mai ieftine... far away, treselle si cele micute colorate "in ulei"... sunt pe mov sticlutele, pe albastru si roz.

Sunt foarte multumita, incearca-le!

Take care! ( Ps : un parfum nu se simte atat de placut/bine pe orice piele, conteaza si tipul acesteia... mai pe scurt, difera de la o piele la alta)

6 răspunsuri:
| Annalina99 a răspuns:

Hypnose de la lancome, Lady Rebel de la Mango, parfumurile de la Zara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eternal Magic, Summer White, Lady Black Dress, Passion Dance.

| 4ndr33y a răspuns:

Realizezi ca tu te obisnuiesti la un momendat cu parfumul tau si nu il mai simti si ai impresia ca nu mai e dar celelalte peresoane pe strada il simt?

| MeeJenn a răspuns:

Pur blanca sau c-thru!

| Alexandra301 a răspuns:

Nu stiu.Eu nu te-as sfatui neaparat de la avon.Eu iti recomand Nina Ricci.Este putin mai costisitor dar merita.Isi pastreaza mirosul vreo 2 zile, sau chiar pana iti speli hainele.Sunt mai multe arome. Poti sa il gasesti in Sephora sau in alte magazine de cosmetice.

| CoconutChocolate a răspuns:

Dupa parerea mea cele mai persistente parfumuri pe care le folosesc eu ar fi Passion dance, Far away original care sunt mai ieftine, Herve Leger, Outspoken (AVON) Comme une evidance si So elixir (Yves Rocher) dar care sunt mai scumpe si C-thru mai toate persitsta dar mie imi plac in special gold si pearl garden. Insa sunt de acord si cu @4ndr33y, oricat de persistent ar fi parfumul la un moment dat tot te obisnuiesti cu el big grin