Anna
| Anna a întrebat:

Ce parfumuri va plac? Preferati aromele tari sau fresh? Care este parfumul tau preferat?

Răspuns Câştigător
| dragosh_1452 a răspuns:

Preferatul meu...pentru moment...Christian Dior - Fahrenheit 32... si asta deoarece am fost rugat sa fac o reclama pentru el de catre o prietena deosebitawinking Si in general prefer aromele fresh...

49 răspunsuri:
Anna
| Anna explică:

Raspund eu prima.Prefer parfumurile fresh. Dar nu e o regula, imi plac si esentele tari dar uneori am alergie la ele.Imi place Burberry Classic, 212 Sexy(Carolina Herrera) si Very Iresistible (Givenchy)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie imi place Miracle de la Lancome cel mai mult. Dar nu prea mai folosesc parfumuri, fiindca sotul meu e alergic la ele. Le ador, dar le tin doar in dulap.

eileen
| eileen a răspuns:

Imi plac parfumurile care lasa darahee hee elegante, care te fac sa intorci capul dupa o femeie admirativ, care nu te inneaca si care te fac sa iti reprimi rusinea si sa intrebi cu ce parfum s-a dat. Mie imi place cel mai mult Calvin Klein Euphoria ce contine extracte de rodii, flori de lotus si orhidee neagra. Pur si simplu nu m-as putea desparti de el! Imi mai place si Burberry Weekend si Lacoste Touch of Spring.

mlm
| mlm a răspuns:

BVLGARI.

doiny
| doiny a răspuns:

Nu am un parfum preferat. imi plac: little black dress, gucci envy me, adidas, etc

| Bacemi a răspuns:

Prefer parfumurile fresh.

| psiholoaga a răspuns:

Nu stiu sa spun ce aroma are (tare sau fresh), dar preferatul meu din toate timpurile e Today tommorow always-salma hayek. Sticluta cu today, mai exact. Imi mai dau perioada asta, ca a venit primavara, cu parfum volare, cu esenta de liliac.

lolita
| lolita a răspuns:

Coco madmoiselle de chanel e preferatul meu, asa ca. pe 29 opctombrie este ziua mea happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fresh

| elena a răspuns:

Eu cred ca nu sunt in randul persoanelor normale...am parfumuri, de firma chiar, sunt primite cadou, dar nu le folosesc, pentru ca ma doare capul, chiar intre ochi.
Inchipuiti-va, ce patesc eu, cand intr-un mijloc de transport, se azeaza cineva foarte parmumat, ca se poarta, ca sa atraga atentia?
Dar, imi plac parfumurile cu miros de flori sau cele barbatesti, discrete si date pe altii.

| Delia 75 a răspuns:

Imi plac parfumurile dulci suave, dar si cele fresh. unul din preferatele mele este Hugo dar si volare de liliac.

| bubu_7778 a răspuns:

Eu prefer aromele tari, puternice.Angel este preferatul meu si Hypnotic poisson

auran
| auran a răspuns:

Candva imi placeau parfumurile dulci si tari ( cele din gama Vanderbilt si Fleurs de Paris Rouge) dar, datorita sarcinilor am renuntat usor, usor la cele dulci si tari. Acum le prefer pe cele dulci-suav. NU am unul preferat acum.

carla
| carla a răspuns:

Aromele fresh imi plac in general, mai ales vara si primavara, dar in perioda rece merg si aromele mai dulcege.Ca parfumuri prefer Givenchy- '' Amarige'' si Dolce &Gabbana '' Light Blue''

| NoName_9903 a răspuns:

Mie imi plac parfumurile fresh, preferatul fiind Donna Karan New York (DKNY). In afara de el pentru toata ziua mai folosesc Marc Iacobs- Daisy, Tommy Hilfiger-Girl, Chanel-Chance (verde).
Pentru ocazii speciale folosesc Silver Rain de la La Prairie- este mult mai elegant, mai puternic si mai persistent.

mira
| mira a răspuns:

Prefer Masumi. Mira

| kh1ss a răspuns:

Fresshh

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Imi place ca parfumul meu sa fie dulce, aroma de capsuni...
Preferatul meu este Chalon

| cely a răspuns:

Bulgari

| ada a răspuns:

Imi plac atat parfumurile fresh, cat si cele dulci, aromele tari, cum spui tu...In functie de anotimp, momentul zilei, ocazia speciala la care trebuie sa fiu partase, stare de spirit, ma pot decide ce parfum trebuie" sa port "...In timpul zilei si in anotimpurile calduroase "port" cu placere Dolce&Gabbana Light Blue(care este si preferatul meu in materie de parfumuri fresh), iar la ocazii speciale sau in timpul iernii folosesc esentele mai tari... Din categoria asta, mai nou, m-am indragostit de Alien de la Terry Mugler...Ca parfum fresh imi mai place si I LOVE LOVE de la MOSCHINO(e asemanator celui de la D&G).

| andreutz a răspuns:

Gucci -envy
davidoff - cool water
armani - black code
paco rabanne - black xs
cartier - pasha de cartier
cel mai cel este davidoff...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

"Parfumul aduce un ultim retus elegantei (...) este acel detaliu invizibil care completeaza personalitatea. Fara el va lipsi intotdeauna ceva" - Gianni Versace
Din 1990 folosesc Red Door- Elizabeth Arden...primit prima oara de la o prietena irlandeza... m-am indragostit definitiv de acest parfum clasic... care atrage atentia in mod placut celor din jur...are arome florale discrete si gust dulce de miere...este super!
Apoi, am primit de un 8 Martie, de la baietii mei, un Versace Woman...care imi place, dar tot nu as trada-o pe Elizabeth Arden...

| onlyme_3202 a răspuns:

Mie im place Apa de toaleta Nina Ricci Nina EDT Dama, lucia(oriflame), Apa de parfum Lacoste Inspiration EDP Dama...etc in special dulci, freshhappy

| cristi a răspuns:

De obicei prefer parfumurile fresh ca prima optiune. dar si cele putin mai dulci cu arome mai tari, momentan folosesc Armani-For him, Nautica, Hugo Boss, Bvlgari-Notte, imi mai plac Lacoste, Dior - Higher Energy, Carolina Herrera -212, Tommy H. si lista poate continua

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Parfumul meu preferat este, Christian Dior Diorella, pot sa spun ca am avut multe parfumuri la viata mea, dar cel pe care l-am scris mai sus mi se potriveste cel mai mult.Fiind o pestoaica(de zodie)mi se potrivesc multe parfumuri, dar cel pe care nasul meu il percepe este:Christian Dior-Diorella.

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Va enumar ce parfumur folosesc, logic, cele imi plac si le recomand : Gucci-Gucci, Dior-Homme, Dolce&Gabanna -the one, Hugo Boss- Energise, Hugo Boss - Boss si in sfarsit parfumul care imi place cel mai mult - Chanel - Allure!

| nebucadnetar a răspuns:

MIE IMI PLAC IN GENERAL PARFUMURILE FRESH.
Dar nu fac din asta o regula
iar parfumul meu preferat ete :INDIVIDUAL BLUE de la avon

| mada_4735 a răspuns:

Sunset-naomi cambell

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place gucci-rush, clinique-elixir si happy, valentino-rock'n rose