| Cristinaaaaaaa a întrebat:

Ce pasta de dinti imi recomandati :d? Vreau sa am dintii albi, albi happy Si daca stiti si alte metode pentru albire, sunt binevenite :* Fundaa si voturi :*batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Carla12 a răspuns:

Am auzit ca e bun Bleand-a-Med`ul happy si... Sa te speli cu bicarbonat/sare de lamaie prima data [vreo 3-5 min] apoi cu Blend-a-Med, si in timp o sa dea rezultate vizibile. Bafta :*

10 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Eu folosesc Sensodyne Feluoride http://www.farmaciastejara.ro/images/Sensodyne-Mint%20copy.jpg este foarte buna iar dupa ce ma spal cu pasta de dinti ma spal si cu sare.dar nu cu sare fina. sare din aceea mare
pentru albire este bun si bicarbonatul.dar mai ales lamaia dupa ce te speli pe dinti dai cu lamaie pe ei dar nu mai mult de odata pe zi ca altfel iti distrugi smaltul dintilor dar folosita doar odata e chiar benefica;)

| UNfriendLY a răspuns:

Pearl drops, pentru albit, e cea mai buna

| cherrybomb a răspuns:

Te duci la dentist si ii sp sa iti albeasca dintilaughing e cel mai bine

| Crystynyk1 a răspuns:

Colgate folosesc eu(recomandat de medicul dentist deoarece port aparat dentar, dar nu conteaza)Colgate e o pasta buna care albeste dintii dupa o perioada de folosire

| BRG a răspuns:

Colgate total

| FlaviaLove a răspuns:

Orice pasta de dinti ai folosi poti, dimineata spala`te cu pasta de dinti peste care sa pui putin bicarbonat. Dupa 2 zile vei observa albirea dintilor

| BrownyBrown55 a răspuns:

Pasta de dinti 3d white, si poti sa te speli cu sare sau bicarbonat

| JustABelieber a răspuns:

Pasta de dinti colgate e cea mai buna.dar mai poti face ceva sati albesti dintii. pune pe periuta putin bicarbonat si freacate bine.nu are gustul rau si albeste dintii foarte bine. funda?

| CrazYKid0 a răspuns:

Capsunile sunt bune pentru albirea dintilor. Amesteci o capsuna cu putin bicarbonat pana cand se face un fel e pasta. Te speli pe dinti cu "pasta naturala de dinti" iar apoi cu pasta obisnuita pentru albirea dintilor. Te clatesti la gura cu apa apoi cu apa de gura. Rezultatele pot fi in cateva zile. big grin

| Speedmafia a răspuns:

Buna eu am blend-a-med si e bun, da daca te faci cu bicarbonat t-i albestewinking fa sa vezi ca si eu am primit tot asa sfatul si sunt albi!