| Sara2 a întrebat:

Ce pastă de dinți pentru albire este eficientă? Mi-am făcut recent un detrataj dar aș vrea și să-i albesc un pic

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici o pastă trebuie sa i ti albesti dintii profesional la stomatolog unde costă 300 lei sau mai mult, intreaba l pe medicul care ti a facut detartraj cît ar costa la el o albire profesionala si un duș bucal, si vezi el ce spune

| alina2k18 a răspuns:

Https://www.notino.ro/splat/professional-white-plus/
Sunt multumita, mentine albul natural si tine dintii luminosi mai mult timp dupa detartraj si air flow.
Specific ca fumez mult si beau multa cafea zilnic.
Foloseste si apa de gura whitening dupa periaj.

| VanillaQ a răspuns:

Sunt multe paste de dinti care promit multe lucruri insa nu sunt eficiente pentru toata lumea.
Exista o varianta "babeasca" de a te spala cu o pasta de dinti si pui putin bicarbonat de sodiu pe periuta, ajuta mult, poti incerca.
Dar cum spune un coleg TPU, ideal ar fi o albire profesionala.

| Rihanna20B a răspuns:

Pasta de dinți cu cărbune dar mai bine te duci la stomatolog și plătești o intervenție pentru a avea dinții mai albi. Nu vei regreta. Ajuta și dacă bei multe lichide și mănânci fructe (în special mere și pere)