| BllonDina a întrebat:

Ce placa de intins parul imi recomandati`? Una mai buna`happy!

11 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Iti recomand e placa cu reglaj de temperatura, ingusta si din ceramica!
Placile de la Remington sunt cele mai bune.
Primele 3 sunt cele mai bune:
http://www.remington-style.ro/coafat/aparate_indreptat_parul/

| Kristinikaaa a răspuns:

Eu iti recomand Philips, este o marca mult mai buna decat Remington. Are placile ceramica, este subtire si se poate folosi pe toate tipurile de par. Pe una careia nu-i poti seta temperatura am dat 79 lei la Media Galaxy; una mai performanta costa mai mult, dar are si mai multe beneficii. Totusi nu trebuie sa fie exagerat de scumpa ca sa fie buna. In paralel iti recomand sa folosesti un ser pentru protectie termica, pentru ca placa distruge firul de par.

| Esperança a răspuns (pentru Kristinikaaa):

Philips mai bun ca Remington?laughing In vise!
Uita-te la parerile despre Remington, apoi la cele de la Philips.
In fiecare zi vad cate o intrebare in care fetele se plang ca au dat o gramada de bani pe placile de la Philips si nu intinde parul!
Dar fiecare e stapan pe banii lui si face ce vrea cu ei!

| Kristinikaaa a răspuns (pentru Esperança):

Eu imi indrept parul de aproape 8 ani si am spus doar ce mi-a fost mie folositor. Desigur, fiecare este liber sa cumpere si sa utilizeze ce doreste. Dar faptul ca Remington nici macar nu are un site oficial (spre deosebire de Braun sau Philips) ridica niste semne de intrebare.

| Esperança a răspuns (pentru Kristinikaaa):

Cum adica n-are site oficial?
Uite-l aici www.remington-style.ro

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Andreea11989 a răspuns:

Iti recomand sa incerci de la Kardashian Beauty,
https://www.beautyoneshop.ro/ondulator/placa-kardashian-1352.html

| Someoneeene a răspuns:

Care-i mai scumpa dar placa iti distruge parul...

| MarketOnline a răspuns:

Noi iti recomandam placa de intins parul Braun ES3 speciala pentru parul vospit. Previne arderea parului si decolorarea acestuia cu pana la 70%.
http://www.marketonline.ro/intinzatoare-de-par/intinzator-de-par-braun-es3

Daca doresti insa alt brand, poti vedea diferentele dintre placi aici : http://www.marketonline.ro/ingrijire-personala/intinzatoare-de-par/

| gabrielle221 a răspuns:

Remington Shine Therapy! O poti seta pana la 230 grade, e foarte usor de utilizat, se incalzeste in cateva secunde. Eu imi indrept parul la 200 grade si trec doar o singura data cu placa pe fiecare suvita. Sunt foarte multumita!

| gabrielle221 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca spre deosebire de muuuuulte placi, Shine Therapy are placutele flexibile si se unesc perfect. prin urmare, suvitele ies perfect intinsewinking