| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Ce pot face daca am o spranceana mai sus si una mai jos? Sunt deja destul de subtiri.Remedii?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Le razi pe amandoua si apoi le desenezi cu creionul de fata (nustiucum ii zice)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu nu aș face ce ti-a zis @ Bizon95...
Așteaptă să îți crească și le dai forma corectă (te duci la un salon, măcar o dată, fiindcă ți le pensează corect).
Deocamdată, lasă-le așa, dacă ochii sunt expresivi, nimeni nu e atent să îți măsoare ție sprâncenele. Eventual, lasă-ți un breton, câteva șuvițe, care să mascheze forma incorectă a sprâncenelor.

http://www.sprancene.com/......-mult.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca se poate rezolva la un salon, nu trebuie sa iti faci probleme.Iar daca se apuca vreodata un baiat sa glumeasca pe chestia asta, ii spui ca nu e vorba de nici un defect si ca asa ti se ridica spranceana a mirare.Si daca intreaba de ce te miri, ii spui „de cat esti de prost!"...

| flixbuster a răspuns:

Probabil se pot face niste chestii dar intrebare este: de ce ai vrea sa faci ceva? Ti-a zis careva ca nu te place din cauza sprancenelor asimetrice si vrei sa te placa? Nu pot dormi noaptea din cauza asta? Te fascineaza simetria perfecta?

| SatraBenzbest a răspuns:

Da-te cu ulei de ricin ca sa iti creasca, iar apoi du-te la un salon bun sa iti dea o forma potrivita fetei tale, si dupa o sa te poti pensa singura cand incep iar sa creasca.

| anonima0417 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin ca sa creasca mai dese si mai repede. Deseneaza fire cu creionul de sprancene sau uita te pe yt la tutoriale