| deix001 a întrebat:

Ce pot face pentru a scăpa de semnele de la coșuri?

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

La ce te referi? Daca sunt pete le rezolvi imediat dar daca sunt cicatrici adanci in piele nu exista nicio crema pe lumea asta care sa te ajute, ai nevoie de perling chimic, filling sau dermabraziune (cauta pe net ce inseamna fiecare). Sunt procedee scumpe si cam dureroase.

| deix001 explică (pentru Furnicuta000):

Ma refer la semne. Mi au rămas semne de la coșuri, pentru ca le rupeam. Cred ca le am de vreo câteva luni, pentru ca s au tot adunat

| Furnicuta000 a răspuns (pentru deix001):

Semne adica pete rosii, maro etc? Ia-ti un exfoliant si o sa scapi mai repede de ele, dar nu te astepta la minuni ca nu se intampla peste noapte.

| Anuket a răspuns:

La mine mierea a fost cea mai eficientă.

| deix001 explică (pentru Anuket):

Ți ai pus pur și simplu miere în zonele cu semne?

| Anuket a răspuns (pentru deix001):

Eu am amestecat mierea cu puțin ulei de măsline și întind pe toată fața. Din când în când mai masam și lăsam cât de mult puteam

| GrecuMariaaa a răspuns:

Eu am folosit Gommage de argan de la Evoluderm. Din pacate il gasesti doar online de vânzare pe site ul makeup.ro
Te speli pe fata, iti dai cu gommage ul, masezi fata cateva minute, astepti inca 5 minute, apoi clatesti fata.
Poti sa incerti si cu Baneocin pulbere pentru ca cicatrizeaza, dar mie mi s-a parut ca gommage ul a fost mai eficient?