| Sara2 a întrebat:

Ce preferați? Bijuteriile din argint sau cele din oțel inoxidabil?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Argintul este un metal rar, mai scump, dar care se innegreste de la transpiratie si de la aer, trebuie curatat periodic.
Inoxul este un metal mai ieftin, dar nu necesita curatire periodica.

Daca vrei sa te prezinti undeva la o intrunire mai de clasa elita, atunci porti bijuterii din metale rare, mai scumpe.
Daca mergi doar pe strada, la cumparaturi, atunci inoxul poate sclipi in soare, nimeni nu te va barfi pentru bijuteriile tale si nici nu le va fura.

| Justme1997 a răspuns:

Argint, chair daca se poate innegri cateodata. O data la cateva luni le spal cu periuța de dinti si pasta.