| Ionelarebela a întrebat:

Ce remedii naturale cunoasteti pentru petele ramase de la cosuri pe fata?

5 răspunsuri:
| manna a răspuns:

Dupa curatarea tenului, petele si semnele de pe fata se diminueaza treptat daca folosesti : ia 2 linguri de masa de apa plata temp camerei(nu de robinet), amesteca intr-un vas cu jum de lamie, toarna 1 lingurita de ulei de masline extra virgin, amesteca bine, umecteaza tampoane cu vata si tinele, in deosebi in cursul zilei, 5-7 min. Repeta cind ai timp, iar deca nu reusesti sa stai cu ele pe fata, mai des immoaie vata si sterge fata cu continutul obtinut. bafta!

| coosmin24 a răspuns:

Cred ca exista o alifie ceva.Intreseazate la o farmacie.NU am cosuri pe fata adica nu-mi raman pete si nu stiu cam ce remediu ar trebui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai cheltuiti averi pe toate prostiile.
Intrati in primul plafar sau farmacie si cumparati unguent de galbenele DA PENTRU TEN GRAS, PENTRU ACNEE.
Stiu ca suna descurajator dar face minuni, trec si semnele si petele, nu o sa ramaneti cu gauri in fata, cum se intampla de obicei, o sa aveti o fata de papusa dupa, de cristal.
Am mai recomandat unei foste colege de serviciu si mi-a multumit din suflet.
Iar pentru zi, mai ale in anotimpul rece va recomand apidermin - tot plafar sau farmacie costa in jur de 100, 000 lei vechi 50 ml - crema - FACE MINUNI.

| ndddiana a răspuns:

Intr-o zi am vazut din intamplare la televizor o reteta pentru cosuri si acnee. se face timp de o luna. in fiecare zi. prima zi argila cu apa. dar argila natura nu din farmacii (cosmetice). a 2-a zi taratze cu miere(la fel miere naturala nu de pe raft din supermarket-incearca in piata) a 3-a zi ulei de masline(30 min/fiecare)
1)Argila+apa=ai grija cata cantitate de apa pui, sa fie ceva in genul unei paste sau pireu
2)taratze + miere
3)ulei de masline=pui pe un disc demachiant sau vata si te dai pe fata...
Toate acestea le lasi 30 de minute.
in fiecare zi...
faci cate o masca.
dar le repeti timp de o luna...
Sper sa iti foloseascahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este fff simplu nu ai nevoie de crema sau altele...In fiecare dimineata te speli pe fata cu apa si sapun, nu apa calda! cat de rece posibil.Si dupa o saptaman vezi rezultatele. Nu dispar doar petele ci si punctele negre si alte cosuri ramase, o sa vedeti ca functioneaza.