| neanicu a întrebat:

Ce rutina zilnica aveti, in cazul tenului gras?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nestlebaby a răspuns:

Deci, pentru un ten gras cum e al meu eu fac asa:ma spal cu sapun done din acela albastru apoi imi spal tenul cu un gel de la L'oreal "pure zone", din acela ce are dozator si cam atat.trebuie aplicata si cate o masca din cand in cand de la nivea sau garnier.pentru demachiere la un ten gras eu folosesc de la Nivea, laptele demachiant care are si lotiune tonica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am problema asta si am inteles ca ar fi de la consumul excesiv de sare.
Din "vastele " mele cunostinte medicale, am ales sa nu folosesc nimic.
Dimineata si seara spalat cu un sapun lichid iar in cursul zilei, daca este nevoie, ma sterg cu un servetel uscat.
De ce am ales aceasta solutie?
Atita timp cit este o reactie la alimentatie, nu vad normal sa impiedic " iesirea grasimii " deoarece se pot intimpla alte efecte nedorite. Asa cum procedez eu, n-am probleme de iritatii, cosuri, bube ...si am tenul ok pentru virsta mea.

| ancutzasweet a răspuns:

Spala-ti fata zilnic cu sapun natural ia o

| diana_7542 a răspuns:

Si eu am tenul foarte gras si nu stiam ce sa fac pana am aflat de un anumit produs, acel produs se numeste gel gomat pentru ten gras si il gasesti gama de produse de la yves rocher