| Elena_Alexa_2001 a întrebat:

Ce sa fac ca sa creasca unghiile
Mai repede?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Spală manual, orice. După, le poți masa cu o cremă hidratantă. Pentru întărirea lor: http://i.imgur.com/JHtMvRo.jpg

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa ti mainile in apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresul este singurul factor natural care creste viteza cresterii unghiilor si parului. Bafta la....stress

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

folosește ulei de ricin.

| ale153 a răspuns:

Exista la farmec o solutie pentru cresterea si intarirea unghiilor cu vitaina B5. happy

| Yssy12 a răspuns:

Eu folosesc un tratament de la Farmec. Prima oara ma dau cu un ulei pentru cuticule Farmec, costa 9 lei), dupa care aplic vitamina B5 (Farmec, costa 9 lei) il folosesc de 2 saptamani si mi-au crescut unghiile lungi (mi se par destul de lungi, pentru ca inainte cand imi cresteau stateam sa mi le tai ca se rupeau, acum nu se exfoliaza/rup si sunt mai tari)
Ti-l recomand happy

| Altusername a răspuns:

Rabdarea e o virtute

| MadalinaElenaM a răspuns:

In niciun caz sa nu tii mainile in apa, spalarea excesiva a mainilor este unul dintre factorii care afecteaza cresterea unghiilor. Tamponeaza-ti unghiile, zilnic cu una dintre aceasta:ulei de masline, suc de lamaie, ulei de seminte de in sau ulei de migdale...lucrez in acest domeniu!