| sweetys a întrebat:

Ce sa fac ca sa ma tina vopseaua mai mult. M.am vopsit pe par natural si in 3-4 saptamani s-a dus, am incercat de la mai multe firme si la fel s-a intamplat. Nu suport amoniacul si nu stiu ce sa fac ca sa ma tina mai mult.

5 răspunsuri:
| Elide a răspuns:

Nici eu nu suport amoniacul, mă vopseam înainte cu Olia d la Garnier fara amoniac dar se ducea imediat, mi.am stricat parul meu frumos s-a despicat îngrozitor la vârfuri mi.a căzut foarte mult nu mai m-am vopsit din octombrie și nici nu ma mai vosesc lasă.ti culoarea ta naturala.

| sweetys explică (pentru Elide):

Nici eu nu as vrea sa-l vopsesc, dar am foarte mult par alb si se vede urat sad

| Elide a răspuns (pentru sweetys):

Aaa asta e altă treabă n.ai ce sa faci te vei vopsit mereu acum.

| asdfq a răspuns:

Daca prul tau e alb, fa-te blonda, easy-peasy

| Mirela27 a răspuns:

Dupa ce iti vopsesti parul si trebuie sa te speli, sa nu te speli niciodata cu apa fierbinte, trebuie sa te speli cu apa putin calda.Asta poate fi una dintre cauzele caderii vopselei