| Otilikaa a întrebat:

Ce sa fac pentru intarirea unghiilor?
happy

10 răspunsuri:
| VanillaBear a răspuns:

Eu stiu un "intaritor" de unghii foarte simplu, usor si ieftin.Stoarce o lamaie si puneti unghiutele in zeama de 3-4 ori pe saptamana si intr-o luna o sa ti se si intareasca si albeasca unghiilehappy
La mine a mers!

Sper ca te-am ajutat
xoxo VanillaBear

| Avatar001 a răspuns:

Roadele cit mai mult :-)

| Otilikaa explică (pentru Avatar001):

Da esti prost...

| Avatar001 a răspuns (pentru Otilikaa):

Nui vina mea ca nu intelegi glumele

| Georgyana98 a răspuns:

Eu stiu 2 variante:
1. intaritor de unghii de la farmec cu vitamina B6, trebuie folosit o saptamana, doua... in fiecare zi de cel putin 2 ori pe zi. Nu este un intaritor care ramane pe unghii ca si lacul... ci se absoarbe in unghii
2. uleiul de masline: pui intr-o craticioara apa la fiert, in apa pui un bol de plastic mic (poti folosi si paharele de plastic de la inghetata) sa pluteasca(dar sa nu atinga fundul craticioarei pentru a nu se topi) in pahar pui ulei de masline. Uleiul se va incalzi de la apa fierbinte. Il lasi sa se incalzeasca atat cat crezi ca iti poti tine degetele inauntru, sa nu te arda. Dupa ce se incalzeste scoti paharul afara si iti tii degetele de la maini in el timp de 5 min fiecare. Aceasta trebuie repetata odata la 2 zile atat timp cat e necesar :d

sper sa-ti fie de ajutorwinking

| Georgyana98 a răspuns:

Eu stiu 2 variante:
1. intaritor de unghii de la farmec cu vitamina B6, trebuie folosit o saptamana, doua... in fiecare zi de cel putin 2 ori pe zi. Nu este un intaritor care ramane pe unghii ca si lacul... ci se absoarbe in unghii
2. uleiul de masline: pui intr-o craticioara apa la fiert, in apa pui un bol de plastic mic (poti folosi si paharele de plastic de la inghetata) sa pluteasca(dar sa nu atinga fundul craticioarei pentru a nu se topi) in pahar pui ulei de masline. Uleiul se va incalzi de la apa fierbinte. Il lasi sa se incalzeasca atat cat crezi ca iti poti tine degetele inauntru, sa nu te arda. Dupa ce se incalzeste scoti paharul afara si iti tii degetele de la maini in el timp de 5 min fiecare. Aceasta trebuie repetata odata la 2 zile atat timp cat e necesar :d
sper sa-ti fie de ajutor happywinking

| Fafy a răspuns:

Cum a spus persoana dinaintea mea ai nevoie de calciu...nu te mai da cu lac de unghii o perioda si taiele.nu ti le creste.vezi daca functioneazawinkingsucces big grin

| Pufuletica98 a răspuns:

Intr-un paharel pune zeama de lamaie si ulei de floarea soarelui de care ai in bucatarie, amesteca cu ceva pana se formeaza un strat mic de spuma pe deasupra.lamaia si uleiul trebuie sa fie in cantitati egale. dupa ce ai amestecat ia un penson si cu ajutorul acestuia pune pe unghii amestecul si lasa sa se usuce.sa stii ca merge!

| Raraa a răspuns:

Eu stiu 2 variante:
1. intaritor de unghii de la farmec cu vitamina B6, trebuie folosit o saptamana, doua... in fiecare zi de cel putin 2 ori pe zi. Nu este un intaritor care ramane pe unghii ca si lacul... ci se absoarbe in unghii
2. uleiul de masline: pui intr-o craticioara apa la fiert, in apa pui un bol de plastic mic (poti folosi si paharele de plastic de la inghetata) sa pluteasca(dar sa nu atinga fundul craticioarei pentru a nu se topi) in pahar pui ulei de masline. Uleiul se va incalzi de la apa fierbinte. Il lasi sa se incalzeasca atat cat crezi ca iti poti tine degetele inauntru, sa nu te arda. Dupa ce se incalzeste scoti paharul afara si iti tii degetele de la maini in el timp de 5 min fiecare. Aceasta trebuie repetata odata la 2 zile atat timp cat e necesar :d. Sper ca ți-am fost de folos. fundita?

| oanabuysomeweed a răspuns:

Ai nevoie de calciu happy