| LibelulaSalbatica a întrebat:

Ce sa fac sa evit caderea parului?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
În primul rând schimbă-ți șamponul, începe să folosești unul anti-cădere, de exemplu Gerovital are o gamă întreagă de astfel de produse(șampon, balsam etc) gen astea:
http://i.imgur.com/kKclRXg.jpg
Fă-ți o mască de uleiuri : ulei de măsline extra-virgin, ulei de argan, ulei de vitamina A uleioasă și cel mai important ulei de ricin, le combini și faci mască de 3x / săptămână, stai 1h și îți speli părul.

-Căderea părului poate fi produsă și de o alimentație nesănătoasă.
-Nu folosi apă fierbinte la spălare.
-Nu te pieptăna când părul este ud.
-Nu avea pretenții la rezultate foarte rapide, ai răbdare și o să funcționeze.
-Nu te stresa în această privință.
-Uleiurile și șamponul le cumperi de la farmacie/farmacie naturistă.
*Tatălui meu i s-a recomandat niște suplimente(pastile rotunde care se dizolvă în apă), de exemplu :
- Dr. Hart - Vitamina C (1000mg)+ zinc
- Dr. Hart - Complex de Vitamine și minerale + Coenzima Q10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vitamine sau calciu. Schimba samponul cu unul special pentru aceasta cauza. Daca problema persista, consulta un medic dermatolog.

| kiri11 a răspuns:

Cu siguranta sa iti ingrijesti pielea scalpului. Circulația sangelui este slaba si din aceasta cauza foliculii nu sunt alimentati corect. Incearca gama Vivèse Senso Duo, iti poate oferi multa satisfactie in tema problemelor parului. happy

| Cristinaaa57 a răspuns:

Ia-ti un sampon pentru caderea parului, cel de la gerovital e bun. evita placa, uscatorul de feohn, ondulatorul, fixativul si ia niste vitamine