| aanaaaaxqq a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mai cada parul? cum pun mana pe par, cum cad fire, si stiu ca e normal sa imi cada parul dar la mine cade foarte mult, va rog niste sfaturi, idei de masti, orice va rog.

Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

Intotdeauna cauza caderii parului este alimentara. Ca unii o sa iti spuna ca e hormonal sau ca e stress sau ca e o carenta, a cestea toate sunt a randul lor efecte ale unei alimentaii incorecte (de ex stressul e magneziu+zinc+vitamina C). Atat pentru par cat si pentru sanatatea ta in general, treci la o alimentatie sanatoasa, cu multe fructe, legume, frunze verzi (ceapa verde, spanac, salata, kale, varza etc), nuci si seminte. Masca poti sa iti pui din orice ulei presat la rece, pentru ca ai nevoie de grasimi esentiale: ricin, migdale, avcado, cocos, chiar si masline.

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu mai pune mana pe par...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia ti sampon alpecin si evita stresul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o anemie, te ia cu ameteli sau te simti obosita? Pentru a scapa de problema trebuie sa tratezi cauza, nu efectul. Incearca sa consumi mai multe alimente ce contin fier si proteine ( nuci, spanac, oua, peste, sfecla rosie, etc.)

| Raducons a răspuns:

Cred ca este o problema hormnala, si sora mea are problema asta, incearca sa iei calciu o perioada si nu folosi masti, spala te de doua ori pe saptamana doar pe cap

| Denisa0954 a răspuns:

Încearcă tratamentul anticadere de la Gerovital. Chiar de rezultate