| AliceAnnnnna a întrebat:

Ce sa fac? sad simt ca înnebunesc. Nu am parte nici la facultate de niciun băiat.
Toata lumea imi zice ca sunt nasoală si ma machiez dar daca nu ma machiez zic ca arat ca un brotac si am fata palidă cu cearcane maro spre mov si vene pe obraji. Incerc sa imi pun tocuri si ma îmbrac elegant.
Am niste fete in clasa care vin mereu la cafea sa isi beau cafeaua cu mine si una are 1.98 si se îmbracă în pantaloni negri de trening si tricouri si toți sunt lesinati după ea si e scandura. Mai e inca una plină de coșuri pe fata si niciodată nu se machiaza isi tine si parul ciufulit in coc si toti baietii roiesc dupa ea si se îmbracă larg. Alta poarta hanorace cu găuri de la țigări în ele si pantaloni plini de scame nearanjata si cu părul ars de la vopsea si se uita toți la ea. Eu stau 1 ora in fata oglinzii ca sa primesc insulte de la toata lumea. Ce as putea sa fac in privinta asta? Simt ca înnebunesc nu s-a uitat nimeni la mine vreodata.

Răspuns Câştigător
| Dragosdoar a răspuns:

Helo Ana,te inteleg sa stii, in special cand vine vorba de bulling, mie imi place sa-i spun simplu''agresiune'' si nu bulling, vine din engleza. In liceu ca si in scoala, eram timid si cu fata rosie si postura proasta, iar la un moment dat in scoala, clasa 7 a, imi amintesc cum o profesoara(urata si ea bine inteles) mi-a spus ca fata mea cere bataie. Iti imaginezi ca au ras cei din clasa mea si cu fundu de mine. Eram umilit, batjocorit in fiecare zi si asta a tinut pana in clasa 11 o, poveste lunga si pe care nu o pot redacta acum. La facultate, mai ales daca esti in primul an, baietii sunt imaturi, asa am fost si eu. Sunt multe fetite frumi la facultate si la varsta lor nu se gandesc la alteva decat la aventuri si la f0tai. Cand vad pe unu cu o bunaciune, se umfla pipota in ei si isi sun ceva de genul''vreau si asa ceva, eu trebuie sa am asa ceva, tara asta e plina de femei frumoase, trebuie sa am si eu una'' si uita asa imaturitatea lor se face prezenta si in colectivele studentesti unde acroda mai multa atentie unor anumite fete crezand ca li se vor implini visurile cu acelea. Este o perioada si trebuie sa ii intelegem si pe ei, chiar daca comportamentul unora este de ocolit.
1.Nu reactiona prea tare la provocari, poti sa glumesti cu ei si sa le spui ca dupa standardele masculine nici ei nu arata de breasla, razi si vor vedea ca nu esti afectata.
2. sper ca ai posibilitatea sa faci sport si sa te incadrezi intr-o anumita categorie de exercitii care sa iti modeleze picioarele, fesele si abdomenul astfel, facandu-te mai atractiva la corp, daca spui ca cu fata nu stai prea bine.
3.Invata cat de mult poti pentru ca de asta esti acolo, daca te gandesti la astfel de lucruri nu vei face fata presiuni din sesiune. Timpul pe care ar trebui sa l pui intr-o- relatie puneti-l in tocit.
da-mi un raspuns daca iti este de folos ce ti am spus pls

63 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Toate la timpul lor. Cand nu te astepti...

| Simpatic a răspuns:

Se pare ca la facultatea voastra asta se cauta adica nespalatele si neingrijitele, se pare ca si acei baieti sunt la fel... dupa proverbul cine se aseamana se aduna.
Din cate zici esti prea eleganta pentru stilul lor, nu cumva si baietii tot in trening vin si cu gel in par?
Tu esti iesita din tiparul lor si de aceea nu te suporta.
Daca tu esti persoana din avatar, atat cat imi pot da seama, nu arati rau deloc.
Ai un complex ceva psihic si ti-ai pierdut increderea total in tine.
De aceea recomand neaparat sedinte de psihoterapie la un psiholog bun, costa dar te va ajuta.
Si nu te mai face atat de eleganta daca nivelul lor este cel expus de tine.

| AliceAnnnnna explică (pentru Simpatic):

Am vene sub ochi am ochii cu pungi sub ei mov spre maro. Sprâncenele gri, fata galbenă rau. Nu sunt chiar asa frumoasa.

| Simpatic a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Daca este asa cum spui, fa ceva in aceste sens, nu te mai machia excesiv ci cauta sursa acestor cearcane, fa-le o interventie cosmetica la o clinica de specialitate, ma indoiesc ca nu exista la cata aparatura laser exista acum.
Fa ceva care sa-ti imbunatateasca fizicul si astfel iti vei recapata si increderea in sine, parca mai spuneai ceva de tunarea mamei tale, nu ai nevoie de tunare dar de o retusare da.
A te machia peste niste probleme fie ca-s cearcane sau acnee este ca si cum ai da cu VOPSEA peste RUGINA, elimina mai intai rugina si apoi aplica vopseaua noua si o sa vezi ca totul va fi altfel.
Ai nevoie si de sedinte la psiholog, cand vei avea incredere in propria persoana totul se va schimba pentru tine.
Ti-o spune o persoana care daca lasa lucrurile asa murea demult, in cei 13 ani in care m-am luptat cu depresia! Dar lupta, daca te plangi nu faci nimic!

| AliceAnnnnna explică (pentru Simpatic):

Am fost. Au zis ca asa e structura mea facială. Asa e tenul meu. Plus ca si cand eram mica la 5 ani am poze si aveam cearcanele alea. Nu e sa zici ca de la lipsa de somn sau alimentație. Asta e. Am făcut multe tratamente si tot la fel arat si au zis ca nu au ce face decât operații grele de schimbare de fizic 100% Si nu vreau sa ma fac papusa

| Catalion a răspuns:

Ai grija ce iti doresti. Mai bine nu te-ai grabi si te-ai lasa purtata de val. Sunt o gramada de baieti care ar da orice pentru sex si dupa aceea la revedere. Poate ca acele amice ale tale emit un semnal din acela ca nu au asteptari multe de la un baiat si asta este exact ce isi doresc multi. Daca poza ta de profil este reala, atunci sigur nu esti nasoala.

| AliceAnnnnna explică (pentru Catalion):

Nu ma vezi cum trebuie la fata ca te.ai speria si corpul daca l-ai vedea...olo

| Catalion a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Cum te vede altcineva difera de cum te vezi tu. Nici eu nu ma cred cine stie ce si altii au spus ca arat destul de bine fata de majoritatea de seama mea.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună tu ce varsta ai? Multumesc

| inflicted a răspuns:

Esti doar foarte imatura si bitchy

| Mosotti a răspuns (pentru inflicted):

Daca nu o place nimeni si rade de ea, ce legatura are asta cu maturitatea?! Ceva are la figura probabil adica asa cum spune.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa nu te mai machezi deloc si sa fii naturala, macar pe o perioada de 3-6 luni, sa vezi cum reactioneaza oamenii la naturaletea ta.
Esti fata isteata, mergi la facultate, deci te duce capul si poti pricepe ca machajul ala nu te avantajeaza deloc, dimpotriva, se pare ca pune toata lumea pe fuga.
Fii mai naturala atat in machiaz cat si in imbracaminte. la facultate nu trebuie sa te duci eleganta, sa nu cazi in pacat sa te vada lumea ca o snoaba. Imbraca-te cum se imbraca marea majoritate a colegilor, pentru a nu sarii in ochii lumii, fiind perceputa ca " o ciudata", ca sa nu spun "snoaba".
Nu-i bai, inveti si tu si te adaptezi conditiilor de la scoala.
Vei vedea ca oamenii se vor simtii mai bine in prezenta ta, cand vei fii imbracata ca ei, fara sa te perceapa ca o ingamfata, aroganta, snoaba sau chiar mai rau.
Imbraca-te elegant cand mergi undeva in wekend, sau vizite, sau la restaurant, petreceri, dar nu la scoala.
Un "smart casual" ar fi o alta varianta, dar depinde de grupul in care te invarti, sa nu faci nota discordanta cu restul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce li se întâmplă colegelor tale poate să îți spună un lucru.
La toate colegele tale, e clar pentru orice băiat, că ele sunt fete.
Astfel, indiferent cât de ne îngrijite sunt vestimentar, ceva din înfățișare, sau atitudine, limbajul non verbal, mișcările ochilor, cum stau pe picioare, emisiile de biocâmp, rugăciunile pe care le fac seara, mirosul corporal, ceva din toate astea sau toate astea împreună le spun băieților, eu sunt fată, vreau băiat. Deci își asumă rolul de femeie și joacă acest rol.
Nu e cazul să înebunești. Fiecare fată la vârsta ta, dacă nu e cocoșată, cu fața strâmbă, cu trei degete la mâna stângă și
șase degete la mâna dreaptă, și chiar și atunci, are farmecul ( vraja) ei, și dta la fel.
Dacă spui- nu s-a uitat nimeni la mine vreodata-, ai alternativa.
Să te uiți tu la un băiat care îți place. Și să mergi la el. Și să îi spui. Hei, tu, eu mă uit la tine! Tu pe mine mă vezi? Hai să ne jucăm de-a mama și de-a tata!
O dată eram în centrul orașului așa, pe toamnă, ca acum, când sosesc studentele în oraș. Cam 20 de mii. Și dacă obosesc se așează pe bancă. Am observat o scenă. Lângă o fată s-a așezat pe bancă un băiat. Din felul în care se purtau, mi-am dat seama că nu se cunoșteau. După 5 minute de conversație, au plecat împreună. Nu mai suntem pe vremea lui Freud, acum 100 de ani.
Secolul 22 bate la ușă, timpul se rostogolește. Mergi la o discotecă unde se dansează, ieși cu cățelul în parc, chiar și cu o cutie de conserve goală legată cu ață după tine. Singurătatea e moarte curată.

| AliceAnnnnna explică (pentru sadrian46):

Love u...serios chiar esti tare happy

| sadrian46 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Tot așa, ca să facem haz de necaz, cu acele cearcăne naturale, parcă ești Morticia din Familia Adams. Mai cauți unul, doi ca tine, și creați o realitate virtual de virtuală.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si tu innebunesti daca nu se dau baietii la tine? E grava atunci laughing)
Dar nu e vina ta, poate acest trend privind anturajul si tot obiceiurile fiecaruia in parte.
In primul rand nu mai judeca. Acele fete sunt acele fete si tu esti tu. Ai vrea sa fii ca ele? Fii ca ele, dar nu o sa fii ca tine.

Oricum nu conteaza mesajul asta sau orice raspuns de aici, dar ma rog... raspundem ca asa se face pe aici.

Asta e un obicei sa se dea cineva la tine? Dupa ce se intampla asta sa zicem, ce faci? O sa iesi cu acel baiat si apoi vedeti daca ramaneti impreuna mereu? Sau poate doar o aventura de o noapte? Sau poate asa masurati faptul ca una este mai buna decat cealalta?
Este simplu, vrei sa se intample ceva, se intampla. Vrei sa se dea in vorba cu tine un baiat de unde? Ca asa gasesti orice boschetar pe strada. Sau vrei unul educat si cult? Mergi intr-o biblioteca si o sa dai de unul.

Si pe langa asta, am citit ca nu te consideri asa frumoasa. Pai si ce vrei sa facem in privinta asta? Nu suntem duhuri sa indeplinim dorinte. Si asta este o notiune abstracta. Tie iti plac maslinele dar lui Relu nu ii plac. Sunt sigur ca cineva o sa te gaseasca, nu frumoasa, ci perfecta asa cum esti tu pentru acea persoana. Dar cele mai bune lucruri vin cand nu te astepti.
Ai rabdare. Succes.

| AliceAnnnnna explică (pentru DoarBogdan):

Nu sunt frumoasa. Dar imi e frica sa ies pe strada. Din clasa a 1 a pana la facultate sunt agresata si scuipata si ma trezesc cu gume in par câteodată lovită din cauza fizicului.

| DoarBogdan a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

A... cred ca faci o confuzie aici. Ai plecat de la o intrebare si ai ajuns la o alta. De unde pana unde frica de iesit pe strada de la baietii care nu te plac?

Trecand peste si revenind la "noua" problema, cum naiba din clasa 1 pana la facultate te agreseaza si te scuipa? Serios? Adica toti oamenii noi fac asta? Eu refuz sa cred. :/

| Mosotti a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Mda, m-ai blocat cu cazul tau sincer, nu am mai intalnit asa caz, oricum e pacat, chiar daca un om arata rau sa zicem, nu e normal sa se rada de el pentru ca NU este vinovat, asa s-a nascut.
Am intalnit fete nasoale rau, grase, sincer? Nu li se intampla asa ceva, ca nu or fi placute de baieti, sau placute rar, o fi, dar nu isi bate nimeni joc de ele chiar daca sa zicem si ca nu intra asa placut intr-un colectiv, deci nu neaparat pe parte de parteneri.

| Mosotti a răspuns:

Oameni buni, noi am zis de pe bara, ea are alte rezultate practice! Si pentru baieti si pentru fete fizicul e eliminatoriu. Hai sa o luam pe varianta ca asa este, ca si eu am luat varianta voastra la inceput pe celalalt topic.

Cum am spus, iau de bun ce spui, nu contest, de aici pornesc si aici si dincolo la faza cu mama ta, nu stiu daca ai citit.
Adica am aplicat alta abordare, ca daca zic ca arati bine, nu tine.

Eu am mai spus, de ce ai casunat neaparat pe baieti? Poti sa te ocupi de altele deocamdata cel putin, ca asa tot nu rezolvi nimic! Suferi doar.

E doar o parere, vad ca ai dezvoltat o obsesie putin, prea te framanta, nu se uita, nu se uita si aia e!
Dar poate se va uita, de aia zic, ai putina rabdare ca nu poti gasi la comanda. Unii gasesc mai repede, altii mai greu.
Unii gasesc si la 30 de ani, nu e graba.

Dupa colegele tale is lesinati baietii ca ii atrage mult figura, nu conteaza cum se imbraca, ca doar cand ia in brate, cand pupa, cand fac sex nu fac cu hainele, daca-s decente si curate, ajunge. Ca, corpul mai toate il aveti cat de cat okey, nu e vb de corp neaparat. Ca si la baieti, va atrag figurile lor sau nu.

| Mosotti a răspuns:

Daca figura de la avatar e a ei, eu nu vad probleme, este o fata care arata mediu ok ca multe fete.
Poate nu se vede ce spunea ea, ca poza nu e prea luminata, nu stiu.

Si faptul ca totusi venea cu baieti acasa, e clar ca o placeau, altfel nu mai veneau. Ca vedeau ca maica-sa ar fi fost poate mai frumoasa, este cu totul altceva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sinteti amuzanti/amuzante astia/astea care mincati cacao apropos de cele care nu sunt ingrijite/imbracate nu stiu cum. Va zic eu care se cauta la facultate - alea despre care se stie ca se f&t cum se cade. Alea se cauta! Restul e gargara.
P.S. De regula, cu cit e una mai aranjata, cu atit e mai printesa si mai mofturoasa. E de preferat una mai dintr-o bucata careia nu ii e scirba sa ia o bucata de carne in gura.

| relian a răspuns:

Daca arati neatragator nu poti face nimic sa vina barbatii la tine.Dar acum din ce spui tu eu cred ca esti si pretentioasa, pe langa faptul ca arati naspa ai si pretentii de mai stiu eu ce print,
Eu nu cred ca nici un barbat nu tear vrea.Sint si barbati la fel ca si tine, adica nearatosi, ca urmare nici la aia nu se inghesuie fetele sa vina.
Uite avem un exemplu clar aici printre noi.Bine zic asta din spusele lui,de la el stiu asta ca a spus-o public de N ori pe aici.
Ray spune ca el nu este un barbat atragator si ca fetele nul vor.Dar acum vine de fapt problema,care fete nul vor pe el? Alea ce ar vrea el,alea nul vor,asta pentru ca el normal vrea numai bunaciuni de femei laughing deci s-ar putea si la tine sa fie cam la fel.
Daca nu esti atragator atunci te multumesti cu o fata ca si tine,iar daca nu esti atragatoare la fel accepta unu care o fi el.
Stiu ca e naspa,dar vorba cuiva,unia zic ca isus ar fi zis asta desi a ziso altcineva "ferice de cei saraci cu duhul" sau saraci in duh ceva de genu asta,daca intelegi ce zic,e cam greu sa accepti pe unu ce nu-ti place tie,dar gandeste ca si ala aratos atragator ii este si mai greu sa te accepte pe tine laughing
Asa ca nu te mai machia ca degeaba pierzi timpul,timp irosit aiurea,degeaba te imbraci si ce mai faci tu ca tot nearatoasa o sa fii laughing
Alea is atragatoare ca asa is ele,slabute corp slabut,atragator,picioare subtirele,mijloc subtirel, fund bombat etc, ce sa-i faci asta e.
Tu pune mana si invata, o sa fii fericita in alte moduri, alea is fericite fizic, dar no sa aiba probabil ce o sa ai tu.SAsta e Dzeu sau natura nu da totu unei persoane, imparte si ea la fiecare cate ceva

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Exact asa i-am zis si eu, sa se preocupe cu altceva ca daca a casunat pe baieti nu face decat sa sufere si oricum nu ajuta. Sunt atatea chestii placute de facut.

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| Frank51 a răspuns:

Să nu mai asculți de bazaconiile altora. Ești așa cum te-a dat natura, nu poți schimba nimic legat de asta. Fiecare persoană merită să fie fericită, așa că stai linistită că o să treci si tu prin ce trece toată lumea. Așa e în viață, unii o duc mai bine alții mai rău, dar nu are rost să ne plângem când ne putem bucura de viață fără să ne mai gândim la problemele tipice prin care o să trecem inevitabil.

| OldSoul a răspuns:

Ai mai putea astepta pana la master, eventual, si un doctorat doua.
Mai exista speranta.

| minrest a răspuns:

Cu atitudinea asta, o sa te grabesti si o sa iei un fraier. Ce-i al tau te asteapta. Baietii roiesc in jurul fetelor care par accesibile, stai linistita ca nu vor ceva serios, spera sa pice ceva sex. Ai rabdare!

| aXy99 a răspuns:

Sigur nu exagerezi? Are 1, 98 e scandura si toti sunt topiti dupa ea? laughing

| AliceAnnnnna explică (pentru aXy99):

Serios. Are un iubit la 1.85 laughingsi ii tot dau pe Fb si wapp mesaje și imi spune mie ca s-a săturat să ii faca sa sufere. Ok nu stiu cat de adevarat e ce imi zice

| sofisis a răspuns:

Pai pe Facebook cica esti intr-o relatie cu Tommy ala laughing))

| AliceAnnnnna explică (pentru sofisis):

Nu am decat Instagram. Nu Facebook. Confunzi

| sofisis a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu confund. Daca in poza de aici de pe TPU esti tu, tu esti si pe Facebookwinking

| AliceAnnnnna explică (pentru sofisis):

Nu mai am Facebook de 5 ani rolling on the floor confunzi

| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu am trecut prin facultate dar niciodata nu am auzit jigniri din partea nimanui si pentru nimeni, in fata ma refer. Cum sa iti spuna in fata ca esti nasoala si chestii de genul? Poate doar daca ai un caracter asa de urat incat acei oameni simt nevoia sa te jigneasca pe fata sau sa iti scoata fitele din cap. Esti la facultate, nu in jungla, poate si tu le permiti prea mult.

PS. Aspectul fizic nu este totul, prietenele tale poate arata neingrijit din punctul tau de vedere, dar poate au calitati care sa le faca atractive in ochii baietilor.

| RobertMoon a răspuns:

Pune poza cu tine la profil, nu cu altii.

| AliceAnnnnna explică (pentru RobertMoon):

Nu e poza cu altcineva. Dispari te rog de pe intrebare chiar nu îmi piere de cearta

Răspuns utilizator avertizat
| Sonia822 a răspuns:

Se pare ca la cele pe care le consideri ``nasoale`` atitudinea face diferenta. Au incredere in ele, pasesc tare si apasat, se simt confortabil in pielea lor urata, accepta faptul ca suntem cu totii diferiti.
Pe tine nu te urateste pielea ta palida cu cearcani, sunt convinsa ca numai tu te vezi asa. Cand o sa renunti la atitudinea asta fribola, la complexele exagerate, la toate spasmele, anxietatile, temerile, nelinistile, or sa te considere si baietii un exemplar reusit. Nimeni nu roieste in jurul unei persoane superficiale, care se estompeaza singura. Oamenii vor sa fie langa alti oameni la fel ca ei: naturali, entuziasti, pozitivi, fericiti. Nu langa una care are pe TPU zeci de postari pe tema frumusete/machiaj. Sunt baieti care adora pielea naturala, fara ciment, glaf si vopsea pe ea. Atitudinea e problema la tine, atitudinea te incurca, iti pune piedica. Atunci cand o sa inveti sa te pretuiesti asa cum esti, cand o sa renunti la a te autosabota, o sa ai mai multi prieteni si admiratori.

| Justme1997 a răspuns:

Eu cred ca atitudinea ta critică tine băieții la distanta mai mult decât înfățișarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te insulta din alte motive nu din cauza aspectului fizic, ca dupa cum se vede in poza nu pari o fata deloc uratela. Baiat poti sa cunosti si in afara scoli nu neaparat din scoala, eu nu mi as face iubita in scoala mai ales intr-una care nu am incredere si nu o cunosc bine, ca dupa ce ma despart de ea se afle tot sectoru ce am vb cu ea sa ma barfeasca la toti.cel mai bine e sa iti cauti unu in afara scolii. cine stie ce chestii ai scos pe gurita si teau etichetat "unii " si te desconsidera. in ziua de azi trebuie sa ai grija ce chestii vorbesti cu lumea si om bun nu prea exista, foarte rar, aparentele insala. Ori poate alea au personalitate nu sunt plictisitoare si de aia au baietii atractie fata de ele. daca ma intrebi pe mine eu am vazut ogramada de baieti urati cu fete frumoase. Ori daca nu cad mai repede la pat, lipsa de calciu cine stie ..si tu nu ai aceasta lipsa si indepartezi baietiwinking ca doar ei asta cauta la o fata nu cauta o fata desteapta sau cuminte. fi originala si nu te mai lua dupa lume, dupa trend dupa toate prostiile. axeaza-te pe invatat de aia te ai si dus acolohappy. sper ca raspunsul meu te o ajutat. repet ai grija cu ce persoane stai si le spui problemele personale, ca in fata iti zambeste si pe la spate pe impunge. Iti recomand sa iti cauti un iubit in afara scolii.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești curvă?

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu mai pune la suflet toate rahaturile, nu mai incerca sa impresionezi idioti.

| OrdanKarris a răspuns:

Asta e, daca esti nasoala, esti nasoala, ce sa-i faci. Probabil baietii te simt ca esti nasoala si pe dinafara si pe dinauntru si de asta te evita. Arati nasol si te comporti nasol si te crezi cea mai buna dintre femei cand de fapt nu ai nimic tentant sau bun de oferit unui barbat. Cel mai probabil celelalte colege sunt abordabile usor, calde si raspund pozitiv la baietii din jurul lor si de asta sunt rasplatite cu atentia masculina. Tu probabil esti o catranita, ai fata de muiere acra, probabil arati ca baba cloanta de la apropiere si de asta nimeni nu-si bate capul. Ia zi, ce ar primi un barbat de la tine dispus sa iti acorde atentie si interes?

| AliceAnnnnna explică (pentru OrdanKarris):

Tocmai am mentionat. Mi s-a facut bullying de la grădiniță pentru ca am față galbenă cearcane mov umflate si vene la ochi. Nu trebuia sa imi amintești. Nu am vrut eu sa ma nasc asa, mersi

| OrdanKarris a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu mi-ai raspuns la intrebare: ce primeste acel baiat care este dispus sa-ti acorde atentia si interesul lui? Ce primeste? Primeste un sex pe cinste? Primeste un oral pe cinste? De si-ar pierde un baiat timpul cu tine? Ce ai de oferit?

| Lucian4 a răspuns:

Nu esti tu problema, tu esti frumoasa. Ei sunt slabi, au un caracter urat, infect. Ei sunt atasi de acele caractere slabe, imbracate in hanorace si pantaloni de training deoarece pot sa isi reflecte comportamentul doar prin acele haine. Ei nu stiu si nici nu vor sa stie ce inseamna feminitate, eleganta pentru sexul opus. Simone de beauvoir spunea ca rolul femeii este dificil, dar frumos; femeia care suporta cu eleganta o despartire, in cazul tau o insulta

| morfeo a răspuns:

Mai bine ai face ceva util decat sa-ti plangi de mila ca nu-ti place corpul tau.