| AliceAnnnnna a întrebat:

Ce sa fac? sad simt ca înnebunesc. Nu am parte nici la facultate de niciun băiat.
Toata lumea imi zice ca sunt nasoală si ma machiez dar daca nu ma machiez zic ca arat ca un brotac si am fata palidă cu cearcane maro spre mov si vene pe obraji. Incerc sa imi pun tocuri si ma îmbrac elegant.
Am niste fete in clasa care vin mereu la cafea sa isi beau cafeaua cu mine si una are 1.98 si se îmbracă în pantaloni negri de trening si tricouri si toți sunt lesinati după ea si e scandura. Mai e inca una plină de coșuri pe fata si niciodată nu se machiaza isi tine si parul ciufulit in coc si toti baietii roiesc dupa ea si se îmbracă larg. Alta poarta hanorace cu găuri de la țigări în ele si pantaloni plini de scame nearanjata si cu părul ars de la vopsea si se uita toți la ea. Eu stau 1 ora in fata oglinzii ca sa primesc insulte de la toata lumea. Ce as putea sa fac in privinta asta? Simt ca înnebunesc nu s-a uitat nimeni la mine vreodata.

Răspuns Câştigător
| Dragosdoar a răspuns:

Helo Ana,te inteleg sa stii, in special cand vine vorba de bulling, mie imi place sa-i spun simplu''agresiune'' si nu bulling, vine din engleza. In liceu ca si in scoala, eram timid si cu fata rosie si postura proasta, iar la un moment dat in scoala, clasa 7 a, imi amintesc cum o profesoara(urata si ea bine inteles) mi-a spus ca fata mea cere bataie. Iti imaginezi ca au ras cei din clasa mea si cu fundu de mine. Eram umilit, batjocorit in fiecare zi si asta a tinut pana in clasa 11 o, poveste lunga si pe care nu o pot redacta acum. La facultate, mai ales daca esti in primul an, baietii sunt imaturi, asa am fost si eu. Sunt multe fetite frumi la facultate si la varsta lor nu se gandesc la alteva decat la aventuri si la f0tai. Cand vad pe unu cu o bunaciune, se umfla pipota in ei si isi sun ceva de genul''vreau si asa ceva, eu trebuie sa am asa ceva, tara asta e plina de femei frumoase, trebuie sa am si eu una'' si uita asa imaturitatea lor se face prezenta si in colectivele studentesti unde acroda mai multa atentie unor anumite fete crezand ca li se vor implini visurile cu acelea. Este o perioada si trebuie sa ii intelegem si pe ei, chiar daca comportamentul unora este de ocolit.
1.Nu reactiona prea tare la provocari, poti sa glumesti cu ei si sa le spui ca dupa standardele masculine nici ei nu arata de breasla, razi si vor vedea ca nu esti afectata.
2. sper ca ai posibilitatea sa faci sport si sa te incadrezi intr-o anumita categorie de exercitii care sa iti modeleze picioarele, fesele si abdomenul astfel, facandu-te mai atractiva la corp, daca spui ca cu fata nu stai prea bine.
3.Invata cat de mult poti pentru ca de asta esti acolo, daca te gandesti la astfel de lucruri nu vei face fata presiuni din sesiune. Timpul pe care ar trebui sa l pui intr-o- relatie puneti-l in tocit.
da-mi un raspuns daca iti este de folos ce ti am spus pls

63 răspunsuri:
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Poza ta de profil e reala, tu esti cea din poza? sau ai luat poza de undeva?

| Sunshine123 a răspuns:

In primul rand, nu dispera. Nu doar aspectul conteaza pentru baieti ci si personalitatea fetei, preferintele difera de la baiat la baiat, dar de obicei tipii cu stima scazuta de sine se uita dupa fete,, scandura'', in timp ce baietii inteligenti se uita dupa intelectul si personalitatea fetei. Si eu sunt la facultate in anul intai si sunt aproximativ in aceeasi situatie ca si tine, insa la mine toti baietii sunt luati laughing), crezi sau nu, toti au iubite si relatii, dar nu las asta sa ma distruga. Mai lasa-i pe tipii aia cativa ani si ai sa-i vezi cum cauta fete inteligente care sa ii care in spinare pentru ca nu au facut nimic altceva decat sa piarda vremea la facultate in loc sa invete si sa isi faca un viitor. Eu mi-am propus ceva si la fel te sfatuiesc sa incerci si tu sa pui in practica, seteaza-ti niste goals-uri, sau pe romaneste, obiective la care vrei sa ajungi, de exemplu: Vreau sa pierd cateva kg, bun, acum organizeaza-te cum o sa faci asta, indeparteaza tot ce te ispiteste, inlocuieste lenevitul cu miscarea si in timp ce faci asta imagineaza-ti cat de bine o sa arati daca vei reusii sa iti duci la bun sfarsit obiectivul propus. La fel poate fi si pentru fata ta, poate acum arati asa pentru ca nu folosesti ceea ce trebuie ca sa ii imbunatatesti aspectul, informeaza-te, cauta review-uri ale produselor, cauta povestile persoanelor care au trecut prin ceea ce treci tu. Dar cel mai important: NU DISPERA!
Nimic nu poate dura pana la nesfarsit, trebuie sa ai incredere ca lucrurile vor veni la timpul lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana7807820 a răspuns:

1. Looks don't matter. Trebuie sa fii tu insati, nu sa te imbraci ca o profa zi de zi.
2. Nu mai fi geloasa de x sau y, ci imprieteneste-te cu "dusmanii" tai.
3. Observa ce defecte ai si incerca sa le repari.

| ChrisRo a răspuns:

Cam da... Problemele tale majore se trag de la felul in care arati. In tinerete (si nu numai) aspectul tau fizic reprezinta cartea ta de vizita.

| mitzok a răspuns:

Cu 523 de likeuri nu cred ca nu est=ista cineva sa te vrea...

| Mosotti a răspuns (pentru mitzok):

Zice ca in poza nu se vede figura respinsa de toti, am intrebat-o eu pe celalalt topic al ei.

| Maxxxi a răspuns:

Pai poate ei cred ca din cauza machiajului esti o fata superficiala, nah... Poate daca nu te-ai mai machia atat de mult ai fi mai naturala si mai sincera.Nu stiu aici cred ca e vorba si de comportament, ele sunt mai indraznete nu stiu cum esti tu, dar recomand sa nu te chinui acum sa fugi dupa baieti, se a observa asta si nimeni nu o sa te placa.Cam atat, nu stiu altceva.

| AliceAnnnnna explică (pentru Maxxxi):

Daca nu ma machiez spun ca arat ca un brotac. Am pungi groase sub ochi mov spre maro. Fata galbenă și vene stridente pe obraji si sub ochi vene subțiri

| InstructorDeIubire a răspuns:

Ai stima de sine scăzută si condamni pe alți pentru problemele tale. Iti recomand sa lucrezi la personalitatea si caracterul tau.

| SitedeHaine a răspuns:

Chiar nu prea conteaza felul in care arati. Importanta e starea de spirit, ceea ce emani in jurul tau. Daca emani buna dispozitie, relaxare, incredere, bunatate, explozie de zambete iti garantez ca vei atrage fara sa trebuiasca sa faci nimic in acest scop. E ca si cum ai merge intr-un club si ai sta tot timpul senina si bucuroasa si toti baietii vin la tine. Daca esti posomorata, atenta la ce vorbesti, stricta din precautie iti vei pune singura bete in roate!
Numai bine!

| 124mara5 a răspuns:

Nu e nevoie de atât de mult machiaj. Fii tu naturala!

| NicusQr69 a răspuns:

Daca aia e poza ta de profil eu consider ca esti frumoasa

| Cipyyyy a răspuns:

Sa inteleg ca intrebarea e la misto sau?
pareti destul de indragostiti in poza

https://prnt.sc/pmhtct