| Ubitzik a întrebat:

Ce sampon recomandati pentru cresterea parului?

Răspuns Câştigător
| Aimèeeee a răspuns:

Samponul favisan, se gaseste la plafar, este ieftin.
Dar iti poti ajuta parul sa creasca si mai repede cu uleiul de ricin.

4 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Samponul pentru cresterea parului de la
Favisan, e in jur de 11 lei, il gasesti in farmacii sau plafaruri, spala excelent parul si are efecte de crestere, are ingrediente naturale, de aceea il recomand chiar isi face treaba http://www.youtube.com/watch?v=eX6896GLkZc aici vorbeste o tipa mai in detaliu despre el.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.De sampon pentru cresterea parului nu am auzit, dar iti recomand niste masti care dau rezultate:

MASCA ACCELERATOARE A CRESTERII PARULUI CU ULEI DE RICIN SI VITAMINE

Se amesteca intr-un bol urmatoarele ingreiente: o lingurita de ulei de ricin, o lingurita de zeama de lamaie, 10 picaturi de vitamina A uleioasa, o fiola de vitamina E (sau cinci capsule sparte), o lingurita de miere. Se amesteca bine ingredinetele. Se piaptana parul, apoi se aplica masca, masand energic la radacina parului 3-5 minute.

Infasurati parul intr-un prosop cald (incalzit la cuptor sau pe calorifer) si lasati masca sa actioneze o ora.
Spalati apoi parul cu sampon.

Masca poate fi folosita o data pe saptamana.

MASCA ACCELERATOARE A CRESTERII PARULUI CU ULEI DE ARGAN SI SUC DE FRUCTE

Se amesteca intr-un bol o lingurita de ulei de argan, o lingurita de suc de portocale proaspat, o lingurita de suc proaspat de grapefruit, o lingurita de zeama de lamaie. Se aplica masca pe parul pieptanat, se maseaza energic la radacina timp de 3-5 minute, apoi se intinde masca pe toata lungimea parului.

MASCA REGENERATOARE PENTRU PAR CU IAURT SI MIERE

Amestecati intr-un bol o lingura de iaurt gras natural, o lingurita de miere, o lingurita de zeama de lamaie, un varf de cutit de drojdie, o lingurita de otet.

Aplicati masca pe parul pieptanat (prin pieptanare se inlatura praful si impuritatile din par, iar masca poate fi mai usor de intins pe toata lungimea parului) si masati la radacina 3-5 minute. Intindeti apoi masca pe toata lungimea parului si masati usor firele de par.Acoperiti capul intr-un prosop cald si lasati masca sa actioneze o ora.

Spalati la final parul cu sampon.

Masca poate fi utilizata o data pe saptamana.

Sper ca te-am putu ajuta!

Răspuns utilizator avertizat
| LexaHD a răspuns:

Nu folosi sampon. Foloseste ceva naturist. Citeste aici mai multe : http://www.sfatulmedicului.ro/......ului_10395