| Swetlly122 a întrebat:

Ce se întâmplă cu parul meu dacă îl îndrept o data pe săptămână la 230°?

5 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Devine un par uscat, deteriorat, cu fire despicate, care cad. La 200 si ceva de grade se prepara mancarea la cuptorul incins, ce asteptari mai ai de la parul tau?!

| Celcestietot a răspuns:

Dă-l mai bine cu fixativ sau cu gel, ca peste niște ani să nu te întrebi de ce ai chelie.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-l indrepti la 230 grade, ma si mir ca mai ai par in cap, ca-l arzi complet.

| darrio2007 a răspuns:

Se arde.

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde. Daca parul tau are fir gros si nu a fost niciodata vopsit se va deteriora doar la varfuri si va trebui sa le tunzi la cateva saptamani. Daca parul tau e subtire sau a fost vopsit, dupa un timp practic se va rupe si va avea un aspect urat.
Eu am parul vopsit si il indrept o data pe saptamana la 160 grade si se vad efectele placii chiar daca folosesc saptamanal masti cu uleiuri. Vezi cum se comporta parul tau.