| Alescu a întrebat:

Ce se intampla daca m-am vopsit cu vopsea expirata de 2 ani (a trecut o saptamana si resimt doar usturimi mici ale pielii capului)?

Răspuns Câştigător
| anonimooouuuusssellle a răspuns:

Păi, este posibil să ti se irite pielea capului, probabil să ti se despice firele de par și sa mai cada din cand in cand, dar nu foarte mult. Sa remediezi problema, cauta o mască pentru parul uscat/despicat. Cat despre caderea parului (din cauza vopselei) nu cred ca exista vreun tratament, sampon/balsam care sa il fixeze in pielea capului.
Mai poti cauta și un balsam de păr spray.
Bafta.
Funda?

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Dacă termenul de valabilitate este depășit cu mult ( să zicem un an sau doi ) ar putea, în cel mai rău caz, să se destrame firele de păr, să cadă...
Nu se întâmplă nimic dacă sunt expirate de o lună, maxim două.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cade parul in cel mai rau caz si faci dermatita

| Iordache_Valeriu_1986 a răspuns:

S-ar putea sa-ti cada parul dar nu-ti face griji, o sa creasca iarasi... poate. sad