| vanessavane a întrebat:

Ce semnifica acest tatuaj http://weheartit.com/......013/search L-aam vazut de multe ori

Răspuns Câştigător
| MălinaSophy a răspuns:

Hei...Aceea "coroana" se numeste intr-adevar dream catcher.Mai pe romana se numeste "Pazitor de vise".Eu am crescut cu o chestiee dintr-aia si are intr-adervar efect.Se spune ca daca cineva o atinge vei visa urat timp de 2 ani.Ea se agata in casa la fereastra din dormitorul tau.In fine, asta simbolizeaza.Se mai spune ca daca o imprimi pe piele nu mai e nevoie sa o ai in casa. Pupici bye.

| vanessavane explică (pentru MălinaSophy):

Si daca de exemplu o faci pe picior si te atinge cineva? O sa visezi urat 2 ani?

| MălinaSophy a răspuns (pentru vanessavane):

Nu,probabil doar in aceea noapte
laughing

5 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Chestia aia este un dream catcher : http://en.wikipedia.org/wiki/Dreamcatcher.

O seară bună!

| vanessavane explică (pentru Emmeii):

Buna..Doream o explicatie in romana...Ms oricum!

| Emmeii a răspuns (pentru vanessavane):

Nu eram sigură ce înseamnă, aşa că am preferat să îţi dau un link!
Oricum, acel dreamcatcher are rolul de a îţi oferi vise bune pe timpul nopţii şi de a înlătura coşmarurile, îţi oferă vise liniştite.