| AmeliaD a întrebat:

Ce spune Codul Bunelor Maniere despre purtarea ploverelor sub sacou (camasa, plouver, sacou)?
E impotriva? Nu se poarta? Sau este perfect normal?
La barbati ma refer.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pune poză cu ce vrei să zici

| Holiday a răspuns:

Nu stiu ce naiba zice codul ala, dar daca ma intrebi pe mine, arata ca dracu`.

| Bizon95 a răspuns:

Hainele nu sunt maniere, decat daca sunt indecente
ce spui tu e fashion (moda)

da, se poate purta, in general exista niste plovere care arata destul de bine, TOTUSI, cand porti sacou nu stai afara, asa ca nu trebuie neaparat sa porti asa ceva

| AmeliaD explică (pentru Bizon95):

Codul bunelor maniere vorbeste si despre vestimentatie.

| Bizon95 a răspuns (pentru AmeliaD):

Oke

| AmeliaD explică:

Nu gasesc o poza de genul.
Dar ma refer la a purta plouver pe sub sacou, adica cum se poarta pe sub camasa iar dupa sacou.