| Last13Lucky a întrebat:

Ce stiti despre agentia de modele Boom Models din Cluj-Napoca? Este firma serioasa? Se plateste ceva?

Răspuns Câştigător
| denipis22 a răspuns:

Buna,da este printre primele firme serioase din Cluj iar plata v.a fi doar la inscriere din cate stiu happy

| AlinaPopescu a răspuns (pentru denipis22):

Asa este DENISA, Este cea mai serioasa agentie de modele din Cluj si Transilvania.
Singura agentie internationala care promoveaza fete si baieti New Face si are curajul sa le spuna in fata tinerilor daca nu sunt buni pentru o cariera de modele.
Tot agentia Boommodels are cea mai mare experienta in modeling 15 ani.
Sunt organizatorii a mai multor evenimente publice in Romania, MENS FASHION WEEK, BOOMGENERATION SI WOMEN DAY SI MULTE ALTELE.

10 răspunsuri:
| laur1OOOGB a răspuns:

In primul rand ai putea sa-ti pun o poza cu tine nu cu o moarte care joaca poker.
Al doilea rand stiu ca se plateste bine pentru ca vara-mea e acolo aproximativ 40 milioane pe luna.

| Last13Lucky explică (pentru laur1OOOGB):

Nu cred ca am vreo obligatie sa pun poze cu mine.In orice caz, multumesc de informatie.

| AlinaPopescu a răspuns (pentru laur1OOOGB):

FIecare model este platit in functie de evenimentele unde prezenta!

| vladd14 a răspuns:

Salut! Sfatul meu este sa eviti Bommodels pana mai poti.Din proprie experienta iti spun ca e o mare inselatorie si mi-au spus asta si altii care sunt modele acolo de mai mult timp! Uite de exemplu s-au separat cica si au mai facut o agentie City models anul trecut dar in reclama scrie ca City models este pe piata de 15 ani si ca trimite modele la Paris, Milano, etc! laughing gandeste-te singur/a :*

| CITYMODELS a răspuns (pentru vladd14):

Buna ziua, CITYMODELS nu este parte din GRUPUL BOOM MODELS. Sunt doua companii diferite administrate de 2 directori diferiti.
BOOM MODELS din cunostile noastre a fost o scoala de modele insa din decizia noului manager ADRIAN PINTEA si-a suspendat activitatea pentru reorganizare.
In cazul in care aveti intrebari legat de CITYMODELS va rugam sa ne scrie-ti direct un e-mail: casting@citymodels.ro sau vizitati situl nostru www. citymodels.ro, Va multumim pentru intelegere!

| CITYMODELS a răspuns (pentru vladd14):

Buna ziua, CITYMODELS nu este parte din GRUPUL BOOM MODELS. Sunt doua companii diferite administrate de 2 directori diferiti.
BOOM MODELS din cunostintele noastre a fost o scoala de modele insa din decizia noului manager ADRIAN PINTEA si-a suspendat activitatea pentru reorganizare.
In cazul in care aveti intrebari legat de CITYMODELS va rugam sa ne scrie-ti direct un e-mail: casting@citymodels.ro sau vizitati situl nostru www. citymodels.ro, Va multumim pentru intelegere!

| AlinaPopescu a răspuns:

Crearea modelelor de top - acesta este obiectivul agentiei Boom Models. Experienta, putine vorbe si multe fapte - sunt prioritatile care ne reprezinta in afacerea BOOM MODELS. Fondata in 2011 de catre Stefan Farrell, cu mai mult de 15 ani de experienta in industria modelling-ului romanesc, Boom Models a ajuns imediat in topul celor mai recunoscute agentii de modelling profesioniste din Romania si face parte in asociatia internationala a agentiilor de modele Managers And Models Association.

Boom Models se adreseaza modellingului feminin si masculin, cu acces exclusiv international. Boom Models reprezinta modele profesioniste si ofera o gestionare exceptionala: sustine incepatorii cu stagii de pregatire inovatoare, ofera contracte in modeling si nenumarate oportunitati de promovare.

Cu un portofoliu mare de clienti, care include cele mai prestigioase brand-uri internationale si romanesti, Boom Models are success in toate ramurile modei: campanii, editoriale, prezentari de moda, cataloage, reclame TV, festivaluri de moda respectiv organizatorii Men's Fashion Week Romania, singurul eveniment de moda masculina, care face parte din circuitul international al prezentarilor Milan, Paris, Londra Fashion Week.

Boom Models este singura agentie de modele din Romania care nu percepe taxe de casting si tine cont de situatia scolara a modelului.

| AlinaPopescu a răspuns:

1. Inscrierea directa se poate face si pe site prin intermediul formularului unde se vor atasa minim 4 fotografii recente. (pozele nu trebuie sa fie facute de un fotograf profesionist)

2. Exista si posibilitatea de a trimite pe adresa office@boommodels.ro fotografii de la sedinte foto sau ocazii speciale si datele personale (nume, varsta, inaltime, telefonul unde puteti fi contactat.

Boom Models organizeaza periodic caravane in tara pentru selectionarea noilor talente potrivite unei cariere de model international. Intermediem, in mod constant, peste 20 de modele, pe diferite piete precum: New York, Londra, Paris, Milano, Atena, Barcelona, Madrid, Hamburg, Munchen, Singapore, Hong Kong, Beijing, Shanghai, Seoul, Istanbul.

Colaborarea cu agentia noastra incepe dupa o evaluare care consta intr-un interviu la sediul nostru sau pentru ocazii speciale ne vom deplasa noi in alte orase decat Cluj Napoca.

Toti cei care vor sa colaboreze cu noi trebuie sa intruneasca urmatoarele conditii si calitati:

- Fete - peste 170 cm;
- Baieti - peste 180 cm;
- Varsta - intre 14 si 22 de ani;
- INFATISARE PLACUTA;
- CARISMA;
- SERIOZITATE.

Chiar daca ai peste 22 de ani, arati foarte bine si consideri ca ai toate sansele pentru o cariera internationala de model, nu ezita sa incerci!

In cazul in care nu sunteti contactati in termen de 7 zile de la data trimiterii fotografiilor la adresa noastra de e-mail, inseamna ca nu corespundeti cu tipologiile pe care le cautam in acel moment. Va sfatuim sa reveniti intr-o perioada de minim 6-12 luni, avand in vedere ca este posibil ca infatisarea voastra sa se schimbe (mai ales la tinerii de 14-18 ani care sunt in proces de crestere) sau strategia noastra de scouting sa se modifice.

Minorii pot sa vina insotiti de un parinte sau tutorele legal. Nu se percep nici un fel de taxe de selectie!

| 9mmColt a răspuns:

Si eu am auzit ca sunt foarte seriosi. Totusi se percep ceva taxe. Nu pentru casting, dar am inteleg ca vreo 200 de lei pentru tiparul compositelor. Nu stiu ce sunt alea oricum big grin Aveti idee daca mai exista alte costuri pe langa asta?