| anca_7959 a întrebat:

Ce sunt extensiile cu microring? Strica parul cumva sau sunt ca cele cu clips?

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Micro-ringurile sau stick-tipurile sunt niste ineluse care fixeaza stik-ul (varful) extensiei pe firul de par natural. Extensiile cu ineluse sunt niste extensii foarte practice. Avantajul lor este ca se pot reaplica dupa cresterea parului fiind nevoie doar de schimbul ineluselor (micro-ringuri).

| vreaubebe a răspuns:

Extensiile acestea sunt cunoscute si sub denumirea de extensile"loop". sunte de doua feluri, cu inelus de plastic sau cu inelus de aluminiuNu afeceteaza cu nimic parul natural deoarece nu se lipeste nimic de par, nu cade parul si nu trebuie vandut "pentru o mana buna de bani" cum specifica prietenul aici de fata. Nu sunt cele cu clip, acelea sunt clip-on si sunt suvite groase gen mese, acestea se prezinta sub forma de suvita subtire

| vreaubebe a răspuns:

Aaa si am uitat, inca o mare tamenie este aceea ca un set incepe de la 400 de lei, nu e adevarat, se gasesc si la 200 ron la fel ca cele de 1800 ron daca stii sa le intretii corespunzator te poti bucura de ele!winking, iar faza cu parul cade "valuri valuri, la propriu" este foarte normala, numai ca unii dintre noi nu stim, parul creste si se regenereaza, cade cel prins in inel, nici macar un fir din radacina din cauza extensiilor.

| anca_7959 explică:

Intreb doar de curiozitate pentru ca stiu ca extensiile cu keratina se lipsec si cele cu clips se prind si nu stiu ce fac cele cu microring.