| anonim_4396 a întrebat:

Ce suvite merg la parul castaniu?big grin
Daca ar fi sa imi fac o suvita mov, nu exagerata, trebuie decolorat parul mai intai?
Si cand nu mai vreau suvita trebuie sa o tai? sau cum?
Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| DeewtzaMonny a răspuns:

Daca parul tau este natural il poti vopsi direct...
Dar daca ti-ai vopsit parul vreodata, atunci va trebui mai intai sa iti decolorezi suvita si pe urma sa o vopsesti mov
Iar cand nu mai doresti acea suvita, va trebui sa o vopsesti din nou castanie... :*!

3 răspunsuri:
| ilovemilka a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri si imi pare nespus de rau ca nu pot sa va dau la toti fundita.sadDaca as putea sa va dau la toti v-as da, dar i-am dat ei pentru ca a raspuns prima.

| Elenaaa23 a răspuns:

La parul castaniu merg suvite blonde, mov si albastre merg si suvite roz dar o nuanta mai inchisa.
Daca vrei o suvita permanenta va trebui sa-ti decolorezi acea suvita de par, dar poti sa iti faci si una care sa iasa dupa mai multe spalari fara sa-ti decolorezi parul(da' o sa iasa culoarea mai inchisa pentru ca nu te-ai decolorat).
Eu m-am facut cu albastru de metil fara sa ma decolorez si mi-a iesit un verde militar sau ceva de genu'.Si am parul castaniu.

| didik15 a răspuns:

La parul castaniu merg foarte bine suvitele blonde cu o nuanta usora de gri sau albastru inchis care sa se observe doar la lumina mai puternica sau blondul gen spic de grau.Iti poti face doar varfurile blonde arata foarte bine sau iti poti suvita doar partea din interior atunci cand il dai pe spate nu se observa dar cand il prinzi in coada se vede foarte bine.Iti poti face bretonul(daca ai)cu o nuanta usoara de verde care la un anumit numar de spalari sa devina albastruie...Iar cand nu mai vrei suvita mov trebuie sa o decolorezi si sa te vopsesti iar satena sau ce culoare vrei tu.Sau mai simplu poti cere violet de gentiana(nu stiu exact daca se scrie asa) la farmacie e foarte simplu de folosit iar la prima spalare se duce...multa bafta te pup