| bubu_2214 a întrebat:

Ce tratament imi recomandati pentru intarirea si cresterea unghiilor? mi se exfoliaza f repede si cresc foarte incet...am incercat cu produse de la avon dar nu au dat rezultate big grin

8 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Metoda sigura : Tineºti unghiile de 2 ori pe saptamana in ulei de floarea soarelui, caldut ( nu fierbinte ).
Aproximativ 10 minute fiecare mana!
O sa ai unghiile f tari!

| andreeaw a răspuns:

Eu personal folosesc ulei pentru tratamentul unghiilor, lichidul are culoarea verde. este ff bun. si mai poti folosi tratament pentru cresterea unghiilor www.avonstore.ro :)

| SweetPrinces a răspuns:

Sa te dai la unghii cu ulei de ricin crede-ma ca functioneaza acum o luna si eu le aveam la fel dar acum sincer chiar am niste unghii super tari sunt foarte multumita de uleiul de ricin il gasesti la farmacie si costa 3 lei in doua - trei zile iti intareste unghiile e bun si uleiul de masline bafta happy

| nikki_6730 a răspuns:

Iti recomand tratament pentru unghii cu vitamina b5 de la farmec, datorita lui unghiile mele nu se mai exfoliaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este din interior, este vorba de o carenta de vitamine si minerale. Iti recomand un produs care se numeste Concentrat pentru par, piele si unghii de la Nutrilite ( marca inregistrata a firmei Amway), 2 tablete/zi in timpul mesei. Nutrientii din acest supliment alimentar ( contin biotina, vitamina C si colagen) reduc exfolierea unghiilor si confera un aspect sanatos pielii si parului.

| stefannn a răspuns:

Eu zic mai degaba ca iti trebuie calciu, ar fi bine sa bei cate o cana de lapte pe zi.

| gyamica a răspuns:

Uleiul de recin e foarte bunhappy bafta!

| bubu_2214 explică:

Nu e vorba de calciu, beau foarte multe lactate.asa le am dintotdeauna. cresc foarte putin in cateva saptamani si incep sa se rupa.hee hee