| Anna1999 a întrebat:

Ce tratamente anti-cosuri stiti? Funda pentru cele mai folositoare si cele mai rapide!

10 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Crema de galbenele rezolva problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Carlene a răspuns:

Batonul pentru cosuri de la Gerovital.
Din punctul meu de vedere este cel mai bun. In aproximativ 2 zile scapi de cosuri.

| IGM a răspuns:

Spala-te pe fata foarte des cu sapun protex,da-ti cu fructe pe fata (porocala, struguri, mere)apoi spala-te (fa asta de vreo 2 -3 ori pe zi), daca esti fata si ai parul gras strangel nu-l mai tine pe sau pe langa fata.Multa bafta.

| IGM a răspuns:

Si fa aburi cu ceai de musetel, apoi freaca-te pe fata cu un prosop.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Am avut cosuri timp de 10 ani de zile, iar toate tratamentele astea chimice, sau cremele facute in casa nu au functionat la mine.
Dupa ce am fost la mai multi doctori am gasit un doctor foarte bun care mi-a recomandat sa iau creme de cosuri naturale pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Din ce mi-a zis doctorul si ce am citit eu pe net, uleiul de arbore de ceai este folosit in foarte multe creme, si este foarte puternic curatarea tenului de cosuri si puncte negre.
Dupa o perioada de folosire a cremelor de la Thursday Plantation, tenul meu a inceput sa devina foarte curat, vizibil si punctele negre si acnee a disparut.
Pe langa cremele de cosuri am inlocuit sapunul normal si am folosit sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai tot de la Thursday Plantation.

| iuliacarina a răspuns:

Ai putea merge la dermatolog, nu cred ca ar trebui sa te dai cu creme de capul tau pentru ca s-ar putea inrautati avand in vedere ca poate ai un ten diferit de altcineva la care poate au functionat cremele.Si eu am probleme cu acneea, avand in vedere alimentatia mi s-a spus sa nu mananc capsiuni sau citrice foarte multe.

| goldenskank a răspuns:

Spirt.Am inteles ce in cateva zile te scapa de cosuri, da' iti usuca pielea.

| bondockel a răspuns:

Clean & Clear este destul de bun pentru cosuri.

| Ellena06 a răspuns:

Skinoren, Zynerit si Solutia purificatoare cu extracte din arbore de ceai si rozmarin Pure Nature de la oriflame [Are rolul de a le usca happy Merita incercat, eu una folosesc aceasta solutie cand imi mai apare cate un cos si e ft buna happy. Sper ca ti-am fost de folos.