| Taniusha_6138 a întrebat:

Ce tratamente naturiste cunoasteti pentru cresterea mai rapida a parului, fundita?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Câteva ponturi pentru un păr lung și sănătos : trebuie să ai o alimentație sănătoasă , bogată în vitamine și Ca (calciu) , să-ți tunzi vârfurile inestetice o dată la două luni , și să îți aplici o mască pentru creșterea părului în fiecare săptămână.
O poți face acasă , din : ulei de ricin , ulei de măsline, gălbenuș de ou, vitamina A și E (fiole) și ulei de migdale (pentru un aspect sănătos și mătăsos).
Baftă!

| comansorin a răspuns:

Nu se poate sa faci asa ceva doar daca te speli bine pe cap si des si daca mananci multe fructe deoarece fructele contin vit d vit c vit a si toate vitaminele si ar fi necesar sa mananci si peste pentru ca pestele are mult fier si fosfor si o sa iti creasca parul mai repede cu cateva zile intr-un an dar altfel de medicamente pentru asa ceva sunt seringi cu tot felul de solutii pastile fiole si toate astea si exista 2 posibilitati la pastilele astea ori iti creste parul foarte repede si trebuie sa te tunzi des ori iti cade tot parul si ramai chel/cheala pe veci! fundita? happy

| aryana1991 a răspuns:

Uleiul de masline, mananca multe legume ca :rosi morcovi ardei si fructe:mere struguri si nuci

| Cozyy a răspuns:

Mie imi creste parul repede cand nnu il mai intind cu placa, cand nu dau cu uscatorul pe el, si cand mi-l prind in coada. Am tot incercat si uleiuri de alea de doi lei de la farmacie, dar nu au nici un efect