| Mario1994 a întrebat:

Ce ziceti de fond de ten spuma? E bun? Face rau la fata? Spuneti-mi fond de ten spuma 100%, de calitate. Am fata cam alba putin.

2 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Orice fond de ten afecteaza. In primul rand scopul acestora a fost acela de a acoperi petele, cearcanele, ridurile, ceea ce nu este cazul la tine. Eu zic sa accepti ca ai tenul alb si sa te bucuri de el. Pe timp de vara stai putin cate putin la soare sa i se schimbe culoarea. Cate 15-30 de minute pe zi e suficient, pentru ca e sensibil la soare. Alegerea oricum iti apartine!

| FloryTrandafir a răspuns:

Si eu am probleme cu tenul. Iti recomand BB Cream nr.3 care e mai închis si Ruby Rose. Înainte de aplicație o crema hidratanta ar fi de mare ajutor ca pielea sa respire cat fondul de ten sta pe fata ta. Crema care o folosesc este de la girma Avon unde si lucrez si e foarte buna, este parfumata si iti lasa pielea neteda, moale, lucioasa si hidratata. Crema se numește Avon Luck. Si poate fi folosita si pe corp după baie. O zi buna!