| Daliana :) a întrebat:

Cerealele Fitness cu ciocolata sau fulgii de porumb ingrasa? Pe ambalaj scrie ca au destul de multe calorii happy

Răspuns Câştigător
| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Fulgii de porumb nu ingrasa, dar despre cerealele cu ciocolata nu stiu. Daca ingrasa scrie pe ambalaj.
Sper ca te-am ajutat happy.

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Fulgii de porumb nu ingrasa in schimb cerealele conform spuselor unor nutritionisti, da ingrasa! Mai sunt si cu ciocolatalaughing
Daca vrei sa mananci sanatos mananca fructe/legume.

| IMC90 a răspuns:

Da, si ingrasa rau. Sunt pline de zahar si de malai (ambele ingrasa)

Alimente interzise : zahar (deci toate dulciurile), grasime animala (deci carne de porc, de oaie s.a.m.d), fainoase (paine, cornulete, etc), fasole, orez, cartofi, mazare (cu exceptia celei verzi, in pastai), grau, porumb, alcool, fructe (indeosebi cele dulci, cu multa fructoza, poti sa mai mananci cate un mar, dar sa fie verde)

| Daviiiiiid a răspuns:

Poi nu ingrasa, dar nici nu te ajuta sa slabesti. Oricum, sunt cu mai putine calorii decat cerealele pentru micul dejun pentru copii.Deci poti sa le mananci dimineata.Macar un bol. Sunt foarte consistente!happy

| 070Alexa a răspuns:

Produsele fitness ingrasa ca orice alt produs. Daca vrei in loc de batoane poti introduce in alimentatia ta fructe.Da-i funda?

| alin334 a răspuns:

Nu ingrasa, fata de alte produse sunt chiar foarte bune, oricum daca tot mananci fulgi, incearca pe cei simplii sunt mai sanatosi