| ddeala a întrebat:

Cine stie ceva tratamente pentru cresterea rapida a parului?

Răspuns Câştigător
| M.madallina a răspuns:

Pasul 1
Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Pasul 2
Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.

Pasul 3
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

9 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Foloseste ulei de ricin

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Ulei de ricin sau tinctura de ardei iute se gasesc la plafar.

| adika a răspuns:

E un tratament la Gerovital, il gasesti in Plafar si mai ai si aici cateva idei:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| M.madallina a răspuns:

Uleiul de ricin, dar poti cauta pe google

Răspuns utilizator avertizat
| idanna a răspuns:

Ceaiul de urzica, de fiecare data cand faci baie te limpezesti pe cap cu ceai. gasesti la plafar Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, un tratament care la mine a mers a fost spalari cu ulei de masline frecat bine cu galbenus de ou se da pe par se lasa sa actioneze in jur de 15 minute apoi te speli pe cap printr-un masaj usor si poti incerca si un aport vitaminic special pentru par le poti gasi in farmacii, multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kjoiuyi7uty

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spalate cu otet o sa iti creasca mai repede si ajuta la circularea sangelui la scalp