Concurs - Hai la atelierul de Stil vestimentar feminin!

Lansăm un nou concurs pentru iubitorii de Fashion. Fundația Calea Victoriei oferă o invitație la cursul online de Stil vestimentar feminin ce va începe pe 5 noiembrie.

În cadrul atelierului vor fi 4 întâlniri în care se vor discuta următoarele teme:

1. Codul vestimentar

2. Garderoba de bază și arminizarea culorilor

3. Conformațiile

4. Stilurile vestimentare și tendințele în moda actuală

Pentru a participa la concurs scrie în comentarii ce ți-ar plăcea să afli în cadrul acestor ateliere, iar invitația poate fi a ta sau o poți face cadou unei persoane dragi :)

Vom încheia concursul pe 22 octombrie și pe 23 vom alege câștigătorul prin tragere la sorți.

PS. Caștigătorul e Alexiaart2084!

18 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Eu mi-as dori din tot sufletul acest cadou pentru ca vreau să îl fac cadiu unei fetițe autiste căruia îi place foarte mult moda face artă din orice! chiar face rochiție la păpuși fără să o fi învățat-i nimeni și are foarte mare talent, asortează lucrurile cu care se îmbracă, are doar 3 ani dar stie să se îmbrace și să îmbrace și pe alții extraordinar de frumos,
improvizează inventează dezvoltă transformă si realizează creeație artistică din orice fel de material
ea îl vede din prima cum poate să îl transforme într-o rochie
chiar și o bucată de mătase fărră foarfecă are un talent înăscut de o transforma instantaneu în rochie și ii cu falduri cu care se îmbracă ea și ii pune șî curea
si arată chiar senzațional de bine

Plus că sfaturi înțelepte și oamenilor mari de exemplu mie, sau mamei ei, sau sorei ei care este mult mai mare, sau la alti oameni pe unde mai ajunge, daca ii pui la dispozitie haine cu care sa te imbrace chiar alege cele mai inspirate combinatii din ceea ce i-ai pus la dispozite

fără ca cineva să îi fi arătat lucrurile acestea!
Parcă ar fi fost creeatoare de modă în altă viață iar acum sa reîncarnat aici in acestă fetiță!

| zilog a răspuns (pentru zilog):

4 ani are dar cand vine vorba de culori maateriale... lasa pe toata lumea uluita prin alegerile facute si prin faptul că ii iese! reușeste să dea viața

| laSoledad a răspuns:

Eu chiar as vrea sa particip pentru a afla care sunt codurile vestimentare la diferite evenimente din viata si cum m-as putea incadra in ele in limitele bugetului. As vrea sa aflu care sunt acele haine si accesorii calitative care nu se demodeaza indiferent de vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot face cu garderoba veche?

| laSoledad a răspuns (pentru anonim_4396):

O poti dona, sunt copii si adulti saraci in Romania care nu prea au haine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru laSoledad):

Unde s-o donez?

| laSoledad a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt zeci, sute chiar de asociatii in toata tara care accepta donatii de haine, mancare, medicamente si bani pentru oamenii nevoiasi. In Romania sunt asociatii nationale si asociatii locale. Daca scrii numele orasului tau pe goolge sau Facebook si cuvantul asociatia, sigur vei gasi cateva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru laSoledad):

OK,mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru laSoledad):

Multumesc pentru efort.

| Jus7t a răspuns:

Iar mă supărați, numai supărări îmi faceți, nu se poate așa! sad
Am primit notificare "How to be a lady" și când am dat a dispărut, sper să nu dispară și cum "how to be a gentlemen" pentru că eu chiar vreau să fiu un domn.

| TPU.ro explică (pentru Jus7t):

Mai încearcă o dată cu How to be a lady big grin

| Jus7t a răspuns (pentru TPU.ro):

Încearcă tu big grin eu aștept tutorialul pentru gentlemani waiting

| Bianca1203 a răspuns:

Exista acest atelier și în Moldova?

| TPU.ro explică (pentru Bianca1203):

Buna, Bianca,
Acest atelier se va tine online, asa ca poti participa la el indiferent de locatia ta din acel moment.

Zi buna,
Cristina, TPU.ro

| Gabita78 a răspuns:

Daca pot schimba din haine vechi sa fac haine noi.

| Alexiaart2084 a răspuns:

Vreau sa aflu ce fel de ţinută avantajează un anumit tip de siluetă. În funcţie de ten, culoarea părului şi a ochilor, sa descopăr care sunt culorile şi nuanţele pe care ar trebui să le purtăm.

| Alexiaart2084 a răspuns:

Multumesc mult! Imi puteți da mai multe detalii, va rog?