| WithoutName123456789 a întrebat:

Credeti ca am facut o greseala dand 430 de lei pe o pereche de ochelari de soare Ray Ban? Inainte sa imi sariti in cap,i-am luat datorita calitatii, nu pentru brand.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tinere, niciodata sa nu-ti para rau de achizitionarea unui lucru care iti ofera un minim necesar, de utilitate pentru ca in timp aceste lucruri se transforma in frustrari iar frustrarile duc la lucruri nasoale pentru psihicul nostru. eu stiu cel mai bine cate patesc de la asta.
Asa ca orice lucru de calitate accepta-l in viata ta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă i-ai achiziționat, atunci, bucură-te de ei! happy
Dacă nu-i aveai, ai fi așteptat cu nerăbdare, ziua de mâine să ți poți cumpăra. Iar dacă intre timp i-ar fi cumpărat altcineva ( eu nuhee hee ), acum ți-ai fi reproșat că nu ți-ai ascultat primul instinct.
Poartă-i sănătos!

| aXy99 a răspuns:

Nu le am cu ochelarii de soare, dar daca zici ca sunt de calitate si nu ai facut sacrificii prea mari pentru a obtine banii respectivi, a meritat, deci nu e nicio greseala.

| Sonia822 a răspuns:

In perioada reducerilor ii gasesti la 100 ron. Trebuie sa gandesti invers: ce adaos comercial trebuie sa aiba, incat sa-si permita sa faca o asemenea reducere, si sa iasa si pe profit. Probabil ii primeste in magazin la 8 euro, restul sunt cheltuieli de publicitate. Daca ai pastrat bonul du-i inapoi. Parerea mea.

| GPA a răspuns:

Depinde de unde ai comandat. Daca i-ai luat din targ sau de la un stand, ai asigurarea ca sunt fake, posibil sa-i corodezi in cel mai scurt timp posibil.
Daca i-ai comandat de pe un site de incredere precum "eyerim" sau din showroom-urile Ray-Ban, atunci a meritat achizitionarea acestora.
Uite, eu am o pereche de Ray-Ban comandate de pe Eyerim, facuti la comanda pentru tratament de miopie cu lentile heliomate. Sunt originali(au tiparit un cod si sigiliu de protectie pe lentila de tip brand care nu se sterge) si sunt extrem de multumit, chiar placut surprins de constructia lor, de calitatea pe care o ofera cei de la Ray-Ban.

Ray-Ban @original oricand si oriundewinking

| crud a răspuns:

Pai, daca i-ai luat, de ce mai intrebi? Ai decis, acum de ce te framanti?

| WithoutName123456789 explică (pentru crud):

Ma framant, pentru ca as vrea sa fiu convins daca am luat decizia corecta sau nu

| Marian2314 a răspuns:

Ochii tai costa mai mult decat 430 lei.Deci da ai facut bine!

| Fxsol a răspuns:

Dacă îți plac ochelari și crezi că sunt de calitate bine ai făcut