| puffika a întrebat:

Credeti ca o persoana mica de inaltime poate deveni fotomodel?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie cel puțin 170 cm pentru a avea șanse de a urca pe un podium!
Întotdeauna se caută fete extrem de slabe și foarte înalte, după 180 cm.
Pa, pa.

| Biby a răspuns:

Bună.
Nu se poate decât dacă are peste 1.70

| diana_6879 a răspuns:

Nu pentru ca in modeling este necesara inaltimea. funda?>

| pwp a răspuns:

Imi pare rau dar nu!
trebuie neaparat sa depasesti 1.70

| BloodMagickNecromance a răspuns:

@AndreitaL0V3, Aăăă? De unde ai auzit că oricine poate deveni fotomodel?! Fotomodelele trebuie să aibă peste 1.70m înălțime și să fie foarte foarte slabe.
Mie personal nu-mi plac fotomodelele pentru că sunt exagerat de slabe. Spui că n-au mai mâncat de un an.

| ArcAnna a răspuns:

Despre modele

Modelele feminine MCM CATWALK lucreaza de cele mai multe ori pe podiumul de prezentare moda
(la parada modei) dar se intampla des, ca participa la probe, langa designers, in sala de prezentatie.
Pentru clientii nostri, cei mai mari creatori de moda si magazinele de moda prominente avem la dispozitie modele din toate diviziile.
Inaltime minima de 1.72 cm si la 14 ani.
MCM W-MODELS este o divizie a agentiei MCM Models, divizie pentru modele de moda, fotomodele, figuri de publicitate, fata de prima pagina (high-end fashion). Scopul diviziei este asigurarea de modele feminine bine pregatite si de talente noi pentru o moda de inalta calitate, pentru publicitate si pentru munci de magazin editorial. In munca de fotografiere accentul cade pe: cataloage de moda, anunturi de moda (reviste, TV, internet si campanii publicitare) Inaltime minima de 165 cm si la 14 ani.

| basexcu a răspuns:

Daca stii sa faci O A si N se poate happy!

Răspuns utilizator avertizat
| Daniela1Laur a răspuns:

Nu trebuie sa ai minim 1, 72!

| sabicsuu32 a răspuns:

Cat de mica?

| Alexxa_9232 a răspuns:

Nu.

| ioanaaa_3599 a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 1, 70, daca esti mai mica in niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu. Cel putin nu top model, dar pentru a prezenta haine la un show din oras sau pentru a promova un produs sunt sanse destul de mari. Bafta!

| FundaTeRog a răspuns:

Buna! Orice persoana de orice inaltime poate devine fotomodel. Funda? Ms♥