| abcd13566 a întrebat:

Crema hidratanta ar trebui sa fie aplicata inainte sau dupa ce aplic o crema tratament?( skinoren)

3 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Pai le aplici separat. asa fac si eu, daca le folosesti deodata se poate sa se produca o reactie nu prea placuta. iti propun sa folosesti crema hidratanta ziua, crema tratament noaptea, sau invers, cum vrei tu, dar evident inaintea aplicarii ambelor creme trebuie sa te speli cu apa si sapun, iti recomand dove/protex, depinde de tipul tau de ten.
bafta

| Andreea0109 a răspuns:

Poti aplica Skinoren dimineata si seara iar in timpul zilei potu folosi crema hidratanta deoarece Skinorenul usuca fata destul de mult.
Am folosit si eu dar ciudat, nu mi-a uscat fata di nici efect nu prea a avut

| Rainforce a răspuns:

Inainte. O lasi sa intre in piele apoi iti dai cu skinoren. Daca faci invers o sa apara ca si cand ti s-ar coji pielea...si in plus tenul tau nu o sa fie nici hidratat, nici tratat.

Totusi, in cazul in care vrei sa te machiezi nu ar trebui sa iti dai cu skinoren inainte pentru ca iti usuca tenul prea tare.

Sper ca te.am ajutat ^.^