| Marck94 a întrebat:

Crema hidratanta imbatraneste omul? Gen Nivea sau alta crema 100%.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa nu te dai ca iti imbatraneste mintea.
Cum sa imbatraneasca? Dimpotriva, hidrateaza organismul. Adica pielea.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Marck94):

Am vorbit urat? Ce femeie s-ar da cu o crema care te-ar imbatrani?

Răspuns utilizator avertizat
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poate vrei sa zici ca intinereste.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Doamne voi chiar credeti tot ce vi se spune? Astea-s vorbe din partea unui om batran si care, pe vremea respectivului, erau creme proaste.
Din contra, creme fac bine.Cremele hidratante hranesc pielea, eci ii fac bine.Sunt o gramada de creme bune.Eu consider ca sunt bune de la :Nivea,L'oreal, Garnier, Oriflame, Cosmetic plant, Herbosophy.

| miruna0205 a răspuns:

Nu doamne ferestee!

| mia0ela a răspuns:

Hei, buna!

Crema hidratanta nu imbatraneste pielea, insa nici nu o intinereste. E folosita pentru a hidrata tenul in cazul in care ai pielea uscata. Aspectul uscaciunii e dat si de inainantarea in varsta, dar si pentru ca nu consumi alimente nutritive si apa suficienta. Astfel elasticitatea se pierde.

Ceea ce ai auzit cu imbatranirea, cred ca mai degraba se refera la acele creme destinate persoanele peste 40, 50 de ani. Sunt acele creme care au si efecte de reducere a ridurilor. Probabil folosirea lor in mod uzual la o varsta mai mica, 20 de ani sa zicem, nu au un efect benefic. Trebuie sa tinem cont intotdeauna de specificatiile de pe cutie.

Succes!