| adelinaadelinaa a întrebat:

Creste parul mai repede daca folosesti ulei de ricin?

Răspuns Câştigător
| MαℛყshKα a răspuns:

Pentru persoanele care au probleme cu căderea părului sau "chelie", uleiul de ricin este o soluţie la îndemînă. Tratamentul pentru păr presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenţă înainte de culcare timp de trei zile pe săptămînă. A doua zi pielea capului trebuie bine spălată şi clătită. Astfel uleiul de richid are efecte foarte bune asupra caderii parului, ruperi acestuia, este foarte hranitor dar are un efect slab asupra cresteri lui.
http://www.acasatv.ro/......epede.html
Pe acest site gasesti metode pentru a avea un par fabulos. Sper ca-ti vor fi de folos... Fundita?

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Uileiul de ricin este bun pentru par, il face mai puternic si va creste mai repede.happy

| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin intareste radacina firului de par.Eu il folosesc de 3 luni si parul meu creste normal, 1 cm pe luna.Nu prea poti grabi acest proces natural, dar exista unele sampoane care te-ar putea ajuta, dar fooooarte putin.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Uleiul de ricin se foloseste impotriva caderii parului.

| Dexaa a răspuns:

Depinde, daca il folosesti cand trebuie si unde trebuie! In cazul meu a fost benefic.

| roxytzarox a răspuns:

Nu! Uleiul de ricin opreste caderea parului ...si eu zic sa lasi parul sa creasca natural! funda?