| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Cu câteva luni în urma am fost la un doctor pentru a cere sfaturi cu privința la "acnee ". Doctorul, mi-a spus ca este normal și ca o sa treacă peste 18 ani.Eu, mai am puțin și fac 19 ani și acnee tot am.Am avut și tratament prescris de doctor, dar tot nu mi-a trecut.
Oare o sa scap vreodată de acnee?
Cum pot face ca rezultatul sa fie mai rapid?
Nu știu ce să mă mai fac, zici ca nu ma spal pe fata, dar ma curat zilnic de 3-4 ori pe zi.
Sfat?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Rezultate rapide nu exista. Acneea nu dispare miraculos, trebuie tratată.
Schimba medicul și încearcă o alta schema de tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până la urmă trece acneea.E posibil să rămână semne pe față.
Se spune că atunci când îți începi viața sexuală se mai reglează hormonii și se ameliorează și coșurile(acneea).
Eu tind să cred că așa este.
Am și eu băieți (copiii mei), au avut probleme cu acneea cum ai și tu, după ce au avut relații sexuale, s-a ameliorat problema cu acneea.
Îți doresc multă sănate!