| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce as putea sa-mi colorez parul pe o perioada scurta de timp? Parul meu are culoarea saten inchis si am incercat cu albastru de metil dar nu a functionat.

Răspuns Câştigător
| SexyCioco a răspuns:

Încearcă un șampon nuanțator de la Loncolor Trendy color parcă îi spune și o să îți țină o perioadă pe păr dar nu o sa fie o culoare puternică în principiu. https://www.loncolor.ro/colorare/game-vopsea/loncolor-trendy ( nu conține amoniac ) si nu o sa îți detelioreze părul

4 răspunsuri:
| bmerry a răspuns:

Din păcate nuanțele închise nu pot fi deschise fără decolorare. Dacă pui albastru de metil pe un par blond, acesta se va colora pentru ca albastrul taie blondul, dar pe un par închis la culoare de genul saten/brunet nu va funcționa niciodată.

| eusuntcipi a răspuns:

In unele magazine gasesti un spary pe care il aplici pe par. Este foarte usor de aplicat si cu siguranta o sa te ajute. Pretul unui tub este cam de 25 lei.

| Mirunicadulceata a răspuns:

Si eu am incercat cu albastru de metil si am aceeasi culoare la par, trebuie sa amesteci albastru de metil cu balsam de par(orice tip)si compozitia o aplici pe par.
Dupa ce ai aplicat, lasa parul asa 15 minute, apoi clateste-te.
NU PUNE TOATA STICLUTA DE ALBASTRU DE METIL!
Daca vrei sa iti reziste mai mult culoarea pe un timp mai indelungat, reaplica forma asta la 2 saptamani, mie mi-a rezistat aproape 2 ani culoarea pe par.Succes!