| danielamaria a întrebat:

Cu ce e recomandata epilarea inghinala? Este nepotrivit bigu? dar ce parere aveti de cremele nefolositoare?

Răspuns Câştigător
| laryssutzadlc a răspuns:

Pai depinde si de tine.Rezultate foarte le ai la un salon, unde te face cu ceara.Cu crema e foarte aiurea,e incomod si pierzi mult timp. Cu big-ul e destul de ok,da sa fie cu aloe vera si sa folosesti o spuma ceva. Avantajele bigului sunt ca e foarte rapis,deloc dureros, si lasa pielea fina, pentru ca elimina si cele mai mici fire.Dezavantajele sunt ca te poti taia si ca trebuie sa te faci in fiecare zi.Acum, pe timpul verii este recomandat big-ul pentru ca daca mergi la plaja trebuie sa ai pielea fina mereu. in plus, ajuta si la bronzarea mai rapida:*

3 răspunsuri:
| Ruxandra87 a răspuns:

Daca folosesti prea mult aparatul de ras firele se vor face din ce in ce mai groase, mai dese si vor creste si mai "rebele". Eu recomand ceara, stiu ca doare la inceput, dar baba sufera la frumusete.

| Christal a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa folosesti o lama/aparat de rashappy

ai putea incerca si o crema epilatoare.dar acolo pielea este sensibila si nu se stie cum reactioneaza.
eu de fiecare data m-am facut cu lama acolohappy cu ceara nici nu ma gandesc la cat de dureros este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea inghinala in opinia mea se face folosind benzi calde de ceara (de unica folosinta!), aplicate intai pe partea din fata, apoi lateral si, in final, pe partea din spate. Nu uita sa respiri adanc inainte de indepartarea benzilor! Procedura este destul de dureroasa, mai ales la inceput, insa dupa cateva sedinte te vei obisnui, parul crescand mai rar si mai subtire